» Poradna » Ostatní

Zapojení satelitu

Mám satelitní přijímač Hunax a ten má jen jeden výstup na Scart chtěl bych se zeptat jak tedy připojit VHS a satelit, když mám kabel skart a cinch 3x out a 3x in. Skoušel jsem to všelijak a propojit a nic. Radek

Odpovědi na otázku

z humaxu scart do VHS (AV2) a z VHS scart do TV (AV1)potřeba 2x scart

Je otazka, zdali ma majitel VHS s konektory SCART (Euro norma), nebo RCA (zbytek sveta). Ja mam kuprikladu VHS Panasonic s konektory RCA a zrejme i tazatel, kdyz pise, ze to zkousel vselijak zapojovat. V pripade RCA je situace krapinek slozitejsi, protoze je treba potrebne AV vstupy aktivovat vzdy pomoci DO. Zapojeni pomoci EuroSCARTu si vse osefuje samo.

jenže ještě bych tam chtěl zapojit současně DVD Video mám Panasonic