» Poradna » Počítačové sítě

Zapojení router za Nanostation

Dobrý večer, nijak nepotřebuji dlouhé přednášky, jen bych potřeboval polopaticky napsat, jestli by to bylo možné, jak nastavit Nanostation (ubnt) , konkrétně Nanostation 2 , který je veden lan kabelem do PoE do zdířky poe a lan kabel vycházející z poe do wan routeru, nanostation je uvedena v defaultním nastavení po aktualizaci fw. Co kde mám nastavit aby nedocházelo k případným kolizím s IP adresami a zda na nanostation dát režim bridge a nebo router. Díky za každý podmět

Odpovědi na otázku

A co ma ta nanostation delat?

To bys musel začít tím, že podrobně rozepíšeš topologii sítě a požadovanou funkčnost.

Ptas se dost obecne a je videt, ze o tom moc nevis, takze bych ti doporucil to prenechat nekomu, kdo se v tom vyzna, at ti to nastavi...JInak:1) jestli to mas v defaultu, zmen si heslo2) jestli nastavit mod bridge, nebo router se dohodni s tvym poskytovatelem internetu, ten ti rekne, jestli ti da IP jen pro ubnt ( nastavil bys mod router ), nebo ti je schopnej dat IP i pro tvoj domaci router ( nastavil bys mod bridge )2a) pokud bys mel mod router, zeptej se zase poskytovatele internetu, jaky rozsah IP si muzes nastavit, aby to nekolidovalo s jeho rozsahama, zaroven se koukni, jakej rozsah IP pouziva tvuj domaci router, at ti to nekoliduje ani s tim3) samozrejme je treba na ubnt nastavit wireless cast - zase se zeptej providera na informace

Ježíš, tak v tomto ohledu jsem laik, síťařinu znám od boku ( mám VŠ zdravotnické záchranářství), no ta Nanostation má sloužit jako prosté připojení k internetu, kdy schéma zapojení je nanostation lan kabel do poe injektoru z poe injektoru lan kabel do routeru do zdířky wan ani nevím jestli toto mám dobře, jestli to nemá být lan to lan a ne wan, ale zas lan je jen lokální, takže podle mě to mám dobře...a router je tam tentohttps://www.czc.cz/asus-rt-n11p-b1/177868/pr... nanostation v základu nastavená takto https://ctrlv.cz/lS1f

Aha, tak pokud má ubnt sloužit jen jako zdroj WiFi signálu, tak ho přepni do režimu Acces point a nastav mu vlastní IP do rozsahu DHCP, který přiděluje router.

tak ale potom ti nanostation nastavil poskytovatel internetu a nahlasil ti za akych podmienok ide z kablika co trci z nanostation internet. Ak tam napojis notebook a ide internet, tak si tam daj hociaky wifirouter z tvojej cenovej kategorie, nastav si wifi, LAN IP inu ako mas rozsah z nanostation a ides.

samozrejme kabel z nanostation pichas do WAN na routri

No já to neumím popsat, aby to bylo zřejmé prostě ta Nanostation má sloužit, jako,,čuchač" kdy zjistí síť, nebo pokrytí od toho poskytovatele na vzdálenost a router by měl šířit wi- fi síť za ideálních podmínek, AP v nabídce ubnt není jen router a bridge. Heslo jsem změnil hned jak jsem udělal twrp po aktualizaci fw. Díky všem

Tak sorry, budeš si k tomu muset někoho pozvat. Teď už vůbec není jasné, co vlastně chceš.

čuchač.. co je na tom nejasnýho ?

Bohužel, takto odborné znalosti se mu nepodařilo z žádné literatury zatím nastudovat

Přihlašte se NetworkLan Network settings ()IP adresa 192.168.1.1maska : 255.255.255.0Na routeru za Nanonstation nastavit wanIP adresa 192.168.1.2maska : 255.255.255.0gw: 192.168.1.1Máte propojený nanostation a router třeba tp link asus. Další data musí poskytnou poskytovatel internetu ale předpokládám že na záložce Wireless musíte najít v režimu Station SSID svého poskytovatele a připojit se na něj.

Pak opět v části Network a WAN to je na poskytovatele.

Jestli si chcete udělat "čuchač", doporučil bych Mikrotik, ale na Ubiquity se to dá taky. Držím palce.V tom případě bude anténa dělat router i NAT, protože vám to podstatně zjednoduší pro začátek život. Připravte se na to, že se vám při změně wifi přeruší veškerá spojení, budou čekat na timeout, a pak se některá znovu sestaví, a některá vyhodí chybovou hlášku. Hezky otravná půlminuta.Proto to celé doporučuji propojit VPN k nějaké své bráně a celou podsíť za anténou routovat skrz ten tunel, kdy NAT pro podsíť bude dělat ta brána. Pak vám to v případě změny WiFi nespadne, ale zase získáte trvale zvýšenou odezvu na všechno o konstatnu, typicky to není tak hrozné (když je brána na slušné konektivitě někde geograficky poblíž). Fajnovka je v tom, že migrací brány změníte trvale veřejku celé podsíti, takže si můžete doma udělat takový trenažér amerického internetu, protože všechno bude pod americkou veřejkou. Zajímavá zkušenost, doporučuji.A pak vzít ty antény dvě, každá na jinou wifi, z každé jeden tunel, a na tom failover. Pak ani nepoznáte, že sousedi šli spát, a vypli u toho wifi, protože se díky nastavenému failoveru okamžitě přesměrujete přes druhý tunel.Jestli ale chcete krást internet, abyste ušetřil, pak je to ostudné, a tento návod vám k ničemu není.