» Poradna » Mobily

Zapojení reprobeden, každá má přípojku na 2 dvoužilové kabely - proč?

Bedny jsou zde:http://www.piyanas.com/showroom/en/product.htmlZe zesilovače můžu ke každé bedně vést jen jeden dvoužilový kabel, k čemu má bedna přípojku na dva?

Odpovědi na otázku

Proč si kupuješ tyhle (dnes spíš nízká HiFi třída, ani náhodou HighEnd.), když nevíš co je BiWiring? Takový BiApmling...ach ty HiFisto, máš se co učit. Mimochodem, jaký máš zesilovač? Ten je k bednám dost důležitý. Dlaší komponenty taky samozřejmě, ale HODNĚ dobrý zesák dokáže i s poměrně horšíma bednama skoro zázraky. Vím o čem mluvím a co slyším, ale rozhodně nejsem "netopýr", jsou jisté meze...

Mám starší, lacinější receiver Yamaha, který se už neprodává. http://avreceivers.productwiki.com/yamaha-rx-397/Ty bedny taky nejsou z nejdražších, možná si časem koupím místo něj lepší zesik. Z toho odkazu nejsem moc moudrej, dalo by se říct jednou větou jak a kam připojit ten dvoužilovej kabel?

Na bednách propijit obě sekce (+ na +, - na minus) a vznikne jeden dvoužilový kabel.

Tak jo, díky (doufám že to neodpálím).

Toho zosilovaca sa nezbavuj a bud rad, ze ho mas. Na dnesne pomery by si za take parametre ake ma ten zosilovac zaplatil neskutocne prachy. Konecne vidim, ze ma niekto aj slusnejsie veci. Ano, k tomuto zosilovacu sa oplati kupit "lepsie" repraky.

Které například jsou lepší do 20 tisíc?

Stejně jako u mnoha jiných věcí, ani zde nejde na otázku "KTERÉ" odpovědět. Musíš si uvědomit jednu jednoduchou věc. Z hlediska prodeje spotřební elektroniky, jsou reprosoustavy tzv. ležáky. Což znamená jedinou věc, jejich marže je cca +- 100% (věř mi, že i více). Takže když píšeš o reprácích za 20 litrů, mluvíš o věci, jejíž výrobní cena je řekněme 8000. Ať nežeru. A věř nebo ne za to "nic" kvalitního nepořídíš.Nicméně vše je ovlivněno jednak možnostmi (finančními) posluchače, ale taky schopnostmi a potřebami. Určitě se najdou v ČR tisíce lidí, kterým doma hraje domácí kino za 6000 komplet a jsou úplně uchváceni zvukem a pak najdeš pár jedinců, kteří mají doma sestavu za půl mega a chtěli by něco kvalitnějšího.

U jakýchkoli repráků je důležitý poslechový prostor a čím větší výkon, tím je to citelnější. Takže co bude hrát sousedovi perfektně, nemusí hrát poslouchatelně u mne a naopak.

Zjednodusene:forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1709&t=1153006&start=45