» Poradna » Mobily

Zapojeni recevieru

Zdravím, lámu si hlavu se zapojením recevieru Yamaha HTR-2071.Zapojení mám na GF takhle:- 1 HDMI: monitor- 2 HDMI: TV- 3 DVI převod na HDMI do recevieru (zvuk)vše funguje je jak má, ale problém je v tom, že PC vidí 3 monitory potřeboval bych radu jak "vypnout" jeden monitor abych při sledovaní filmu z PC nemusel duplikovat obrazovky v nastavení a přeskočilo to automaticky (v nastavení zobrazení "odpojit tento displey" je nedostačující).TV zapojena přes optiku a má jen HDMI vstupy.deska: MSI 970 gamingNějaký převodník?? popř. jaký??Díky za rady.

Odpovědi na otázku

co je mysleno timto: 3 DVI převod na HDMI do recevieru (zvuk)? Zvuk z DVI?Proc ta optika mezi TV a AVR? TV nepodporuje HDMI-ARC?Bod 2. druhe HDMI vede to TV a ne do AVR? Proc?Mas to cele nejak divne zapojeny

Zacni spravnym zapojenim:- z PC pomoci HDMI do AVR (video+zvuk)- z AVR do TV HDMI- pokud TV podporuje ARC, tak odpoj tu optiku, je zbytecna a zapni ARC a CEC

Aha!?!? Tak to už pojede!! Jsem si neuvědomil, že hdmi umí video i zvuk.. Dříve zapojeno jen přes optiku, tak jsem se do toho nějak zamotal, omlouvám se... A ještě jeden dotaz - PC nemusí být zapojeno na přímo s TV, vystačí jen přes recevier ? Díky moc...

Ano PC nemusí být zapojeno do rovnou do TV.

GF je graficka karta? Nechapem preco mas zvlast zapojeny TV a zvlast reciver z grafickej karty.