» Poradna » Web a internet

Zapojení NB k internetu - zadání hesla

Dobrý den.NB, W7Pro. Postup připojení k internetu poskytovatele přes kabel: spustit prohlížeč - objeví se okénko pro heslo - zadám, potvrdím a jsem na internetu. Po každém zapnutí PC musím toto opakovat, po restartu ne. Otázka: dá se tato činnost, zadání hesla, někam a nějak nastavit, aby byl PC po zapnutí a naběhnutí OS ihned připojen k internetu?Poskytovatel neví.

Odpovědi na otázku

Jaké heslo? To je heslo k nějaké službě nebo proxy serveru?U normálního připojení k internetu žádné heslo není potřeba, to je věc IP adres, routování a podobně...

Nejsem schopen specifikovat.Postup: zapojte kabel do zásuvky, druhý konec do síťového adaptéru v PC, spusťte jakýkoliv prohlížeč a do objevyvšího se okénka zadejte přidělené heslo.

To je ale hodně, hodně atypické řešení připojení k "internetu". To bývá tak možná někde v hotelu, ale rozhodně ne u běžného poskytovatele internetových služeb. Zajímalo by mě, co tím vlastně myslí, jaké služby tam jsou poskytované, jaké porty jsou povolené a podobně. Co to je za poskytovatel, jestli se smím zeptat?Každopádně bych s tím bombardoval toho poskytovatele, když něco takového vymysleli, ať si s tím koukají poradit. Zadávat heslo do prohlížeče, abych mohl na internet - nevídáno.

tohle by vyřešil router, ten by měl uložené to heslo a byl by neustále připojen k internetu. Počítač připojíš k routeru kabelem (když to bude mít i wifi, tak můžeš připojovat bezdrátově další zařízení, notebooky, tablety...) a nebudeš muset už zadávat žádné heslo...

jak by router zadával heslo do webové stránky?

kde vidíš že by někdo něco psal o hesle na webové stránce?? mimochodem, tohle řešení není až tak neobvyklé... u běžných providerů možná ano, ale jinak takhle fungují různé městské "free wifi" - je to naskriptované tak, že při prvním otevření browseru to po tobě chce heslo, to zadáš a máš třeba od města hodinu internetu zdarma...

Tak zní první dotaz - otevře prohlížeč, zadá heslo... Jasně, že tak fungují různé free wifi a v hotelích a restauracích a podobně... A je to mimo jiné právě proto, aby tam někdo nebyl připojený trvale a neudělal si z toho běžné trvalé připojení k internetu. Pokud ale takhle funguje standardní poskytovatel, je to docela šílené...

Ono to bude asi hodně vzdálené s tím "hotelem". Já to mám sice na smlouvu, ale současně to mohou využívat jiní na den až pět dní přes zaplacení SMS a obdržením hesla.Je to normální poskytovatel, ale nerad bych mu dělal negativní i pozitivní reklamu, snaží se.

fajn, pokud je to normální poskytovatel, tak tam zavolej, řekni že si chceš domů pořídit router a a ať ti dá všechny potřebné údaje (klidně ať ti to přijde nastavit), hlavně si od něj nenech vecpat nějaký jeho router, bude to nejspíš ta nejlevnější plečka z páté ruky po mnoha letech používání jinde... řekni natvrdo, že router si koupíš svůj a ať ti to přijde nastavit... samozřejmě veškeré tyto údaje ti musí sdělit (nejlépe písemně) pro tvoje potřeby a přístup do administrace routeru ti NESMÍ zaheslovat...