» Poradna » Ostatní

Zapojení motoru vzduchotechniky

Zdravím, mám problém se zapojením motoru vzduchotechniky. Z motoru vede 7 drátů: černý, modrý, žlutozelený, žlutý, hnědý, zelený, červený. Na motoru na štítku je údaj 0,97KW, 230 V ~, K motoru není žádný návod a nelze dohledat jaký je to typ. Motor je nový nepoužitý nově montovaný jen není připojený do sítě.Potřeboval bych poradil jak mam motor zapojit, děkuji.

Odpovědi na otázku

Vyžádej si manuál u prodejce. Bez něj se to ani nesmí prodávat. Nebo si snad myslíš, že jsou všechny motory stejné?

Osobně se divím, že elektrický stroj nemá štítek a motor běžnou i (ne)běžnou svorkovnici. Navíc provozní napětí je také k úvaze. Jak k němu přišel?Jeden "drát" (pokud je to drát a ne lanko) je jasný - ochranný vodič. Podle napětí se může připojovat k frekvenčnímu měniči. Ovšem motor bez svorkovnice?

Kdyz je novy a nema svyznaceny typ na stitku, tak bude typ na dodaku ci uctence.Promer civky, identifikuj zacatky a dle vysledku mereni zapoj. Uci se to v prvnim ci druhem rocniku stredni elektro. Pokud nevis sezen si knizku v podstate jakoukoli elektrotechniku pro stredni skoly a nastuduj. Jinak nekomu zaplat, je to prace na 5 - 10 minut.na dalku Ti nikdo nerekne kterou barvu zapojit k cemu na neznamem zarizeni.

Najít popis.Nicméně, bez záruky (do hvězdy):a) žlutozelený je "kostra"b) černý, modrý, hnědý jsou "fáze"c) žlutý, zelený, červený spojit dohromady a je to "nulák"Pro zapojení do trojúhelníku bys to musel "prozvonit", které páry k sobě patří (mohlo by se stát, že po přepnutí z h. na t. by se točil obráceně).

Já bych si tipnul, že v motoru může být klikson nebo něco jiného jako ochrana před přehřátím vinutí. Chtělo by to fotku motoru a drátů. A proměřit odpor mezi dráty a kostrou motoru. K čemu se ten motor má připojit? Je tam nějaká ovládací část?

Pokud se jedna o asynchronni jednofazovy motor (a myslim, ze jedna) ma v sobe hlavni a pomocne vinuti coz jsou 4 vodice. Uzemeni je dalsi vodic a kondenzator dalsi 2 vodice. Coz je dohromady 7 vodicu. Ale takhle na dalku Vam tezko poradim. Podminka rozbehu motoru nemusi byt kondenzator. Muze mit pomocne vinuti s jinym odporem nez hlavni. Potom by zbyvajici vodice mohli byt "logicke" jako zpetna vazba pro ridici jednotku vzduchotechniky, napriklad.Zkuste to pripadne kvalitne nafotit z ruznych uhlu a poslat fotky. Tohle se naslepo resit neda.

Podle mne by bylo nejlepší tady do diskuze přepsat všechno, co je na štítku. Pokud to není hodně atypický motor s atypickým štítkem, tak potom by mělo být z toho štítku každému elektrikáři jasné, jak motor zapojit.Nebo ještě lépe štítek vyfotit a fotku dát někde na internet.

Nemá to žaluzie? Kde se to nachází? V potrubí nebo ve zdi? Vedou z toho dráty nebo sedmizilak?

Rika ti něco vyhláška 50? Zapojeni by mela delat osoba znala s vyssi kvalifikaci §6.Jinak si pust totohttps://www.youtube.com/watch