Zapojeni dvou rozdílných karek do sli

Zdravím, nejdříve.. Moje pc sestava. Deska asrock fatal1ty b350. Grafika msi 1060 gaming x 6 g. Ted dotaz. Valí se mi doma jeste karta gainward gtx 2gb 1050. Můžu takto nakombinovat karty na sli? Popřípadě co je k tomu potreba?

Odpovědi na otázku

Ke SLI je potřeba 3 věcí:1. Desku, která umí SLI - nemáš2. 2 stejné grafiky - nemáš3. Grafiky musí umět SLI - ani jedna ho neumí

V generaci GTX 1000 umí SLI jen grafiky od GTX 1070 nahoru.

Pokud se jedná o SLi, tj. řešení od nVidie, to jde jen s dvěma stejnýma a ještě sli musí umět (neberu vyjímky kdy se to řeší deskou/sw). Sli je zlo a dělá se až u nejvýkonnějších řad, pokud se nepletu, 1060 Sli ani neumí.Amd mělo myslím možnost u mantle mít dvě různé gpu, mělo to umět dx12, kdesi cosi, reálně je to k ničemu, umí to snad jen Ashes of singularity u gpu od Amd (možná už i turingy).Obecně Sli vždy přinese jen problémy a ta cena na za malý nást výkonu je (až na vyjímky) nesmyslná. S tím, že část her Sli vůbec neumí, takže na nich dosáhneš klidně i méně fps než na jen jedné gpu :D