Zapojení dvou cdr mechanik

Chci přidat 2. mechaniku do pc. Jednu tam mám(SATA rozhraní) ,druhá je ATA ( jamprovaná jako master) . První systém vidí a druhá se nezobrazuje( připojena IDE kabelem do desky). Desku mám Gigabyte P31-DS3L. Je nutné něco povolit v Biosu nebo je chyba v jamprování?

Odpovědi na otázku

Mas v BIOSu povolený IDE řadič ?
Na tom IDE kabelu je samostatně nebo s nějakým diskem? Na jednom IDE kabelu je vždy jeden Master a jeden Slave

Na IDE kabelu je samostatně. V Biosu nevím neb tomu moc nerozumím. C o by tam mělo být uvedeno ?

pozri si poriadne manuál k doske,niektoré revízie dosiek s p31 čipsetom nepodporujú ATAPI zariadenia na integrovanom ATA/IDE radiči,iba pevné disky,či je to obmedzenie konkrétnej revízie čipsetu alebo konštrukčné obmedzenie dosiek neviem,ale už som sa s týmto stretol

Na co jsou ti 2 cdr mechaniky? Budeš pálit ve velkým?

A jestli se domníváš, že budeš pálit CD z jedné na druhou, tak na to rychle zapomeň.
Z těch vypálených CD si potom můžeš udělat UFO.