» Poradna » Počítačové sítě

Zapojení druhého zařízení na ten samý LAN kabel

Vedu na střechu jeden LAN POE kabel (14-16V) s internetem, který mám zapojený doma do routeru (+ do POE injektoru). Na střeše LAN POE používám na napájení přes adaptér Raspberry PI 3.Rád bych však použil ještě jedno Raspberry 3. Napajení není problém vyřešit, ale jak mohu z routeru vedený jeden LAN kabel použít na dva Raspberry? Nějakým mini switchem?

Odpovědi na otázku

Jasně, jakýkoliv malý switch to řeší.

A i u něj vyřešit PoE.

Takže optimálně switch s 1 x PoE in + 2x PoE out

Ovšem za předpokladu, že obě zařízení mají stejný PoE standard

Jasně . Ale všechny raspberry PoE adaptéry co znám jsou 802.3af a drtivá většina PoE switchů také.

Jaká je vzdálenost na střechu? Protože ten switch bude nejspíše napájen pasivním PoE a po připojení 2x aktivní + vlastní spotřeba tam poteče docela slušný příkon. Bude to chtít takové to udělátko, které vytvoří PoE adaptér.

"LAN POE kabel (14-16V)" nevypadá na standardní 802.3af