» Poradna » Ostatní

Zapojení domácího telefonu urmet 1131

Prosím o radu,bydlím domě s více byty a potřebuji poradit se zapojením v mém bytě domácího telefonu urmet 1131,ohledně přesunu nábytku jsem zkusil domácí telefon poposunout o několik cm ale po uvolnění drátů ze svorek jsem nebyl schopen vrátit vše na původní místo,jsem laik a zmátly mne barvy vodičů,zelený,červený,šedý,hnědý,černý,zapojní je na schematu CA,1,2,6,9/, 10 je prázdná,Děkuji za možnou odpověď

Odpovědi na otázku

1. Nikdo nemůže vědět, jak máte v domě zapojené telefony versus NEZNÁMÁ ústředna zvonkového tabla (elektrický vrátný).2. Jelikož jste si před demontáží nepořídil foto (nebo nenapsal) zapojení jednotlivých vodičů, oslovte správu domu, ať vám sdělí kontakt na firmu, která zajišťuje provoz/servis zvonků. Jestli je domácí telefon součástí společných rozvodů, nebo patří k soukromému zařízení (dle znění stanov vašeho SVJ), náklady na tuto opravu (cesta + práce/oprava) bych rozhodně přisoudil k Vaší tíži, jako vlastníka.

Jedina moznost je, pokud instalacni firma pouzivala v kazdem byte stejne zapojeni, skocit se podivat k sousedovi.

Jinak je to:CA - tlaxitko z panelu1 - sluchatko2 - mikrofon6 - zem spojena s 109 - zamek

Toto jsem chtěl taky původně poradit, pak jsem si to rozmyslel. Aby pak kromě svého domácího telefonu náhodou "neodstavil z provozu" a fungování další byty.

Kdyz to jen otevre a nebude do niceho hrabat, tak se snad nic stat nemuze. I kdyz dneska uz clovek nevi.

Jj, do 02/2020 jsem dělal předsedu SVJ (10 let)...bylo by to na dlouhé vyprávění... někdy jsem nevěděl, kde končí odvaha (při nulových znalostech rozvodů-telefon, TV, vzduchotechnika) a začíná drzost.

Jenom dokonalý blbec rozebere zařízení, o kterém nic neví a jen ještě větší blbec si před odpojením drátů ze svorek nezakreslí stav před rozebráním, nebo na dráty nenavěsí praporky s čísly svorek.

Pozadejte sousedy ať vás nechají nahlédnout do jejich tel.a zapojte to stejně