» Poradna » Počítačové sítě

Zapojeni domaci site s routerem za modemem s internetem od O2

Dobry den. Potreboval bych poradit se spravnym nastavenim domaci site. Mam internet DSL od O2. Dole v prizemi mam modem Zexel VMG8924-B30A. Od tohoto modemu jsem si navedl kabel do prvniho patra, kde se mi schazeji dalsi dva kabely do dvou mistnosti v patre, kde v jedne maji deti xbox a v druhe pevny PC. Za uvedeny modem zexel od O2 jsem si poridil wifi router TP Link Archer C50. Ten jsem zapojil do privodu routera. Ve wifi mi internet šel, ale v ostatnich trech LAN nic. Pevny PC se mi k ethernetove karte pripojuje a odpojuje. Dle rad jsem slysel, ze se asi musi nastavit neco na DHCP ci jine nastaveni IP adres modemů. To uz nedam. Poradi mi nekdo nejaky postup? Diky moc

Odpovědi na otázku

No a chceš to mít všechno v rámci jediné sítě nebo chceš dvě oddělené?Na Zyxelu si nastav všechny porty na "internet" (dva jsou ve vých. stavu "tv").

Nepotrebuji zadne sdileni dat, pouze aby mi ze zasuvek v mistnostech tekl net. U zexlu jsou Lanky ok. V jedne jedu tv a druha tv jede zatim a wifi.

Takze asi jednu.