» Poradna » Mobily, audio, video

Zapojení aktivních monitorů a sub.

 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 71.0.3578.98

Dobrý den, nedávno jsem zakoupil dva aktivní monitory Pioneer DM-40 a Jamo S 808 Subwoofer, na poslech k PC. K propojení jsem si naivně koupil Creative Sound Blaster X-Fi 5.1 Pro a čekal jsem jednoduché propojení, ovládání a čistotu zvuku které mi bylo slíbeno. Jenomže, při zapojení subwooferu a satelitů do zvukové karty mě překvapil dost výrazný šum nezávisle na nastavené hlasitosti, také bída a nouze v přidaném softwaru cokoliv snadno nastavit. Chci se tedy zeptat, jaký jiný způsob doporučujete k zapojení tohoto vybavení, když pomineme stupidní Sound Blaster? Stačí prostě jen PCI zvuková karta, jestli ano, tak která do cca 2000,-Děkuji za odpovědi a rady.

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 10 Edge 18.17763

Jakákoliv (funkční) karta typu 5.1, 7.1 (se samostatným výstupem na SW), ale je to nesmyslná kombinace (ten SW je určený do jiných sestav).Nebo lépe ty Pionýry samotné na výstup stereo (nepotřebují SW).Při správném zapojení a nastavení přiměřené hlasitosti na bedničkách by šum neměl být nějak rušivý. Hlasitost se nastaví tak, že na "směšovači hlasitosti" se dá "Hlavní výstup" na 50 - 100 a jednotlivé "zdroje" na 100 - 50, resp. Pak se na bedničkách nastaví "přiměřená" hlasitost na běžný poslech.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 | Microsoft Windows 10 Firefox 65.0

Ten šum je pravděpodobně šum výstupního víceméně sluchátkového zesilovače na té kartě. Jestli jsem správně pochopil co píše Nevimijiste, tak bych radil to samé. Nastavit výstupní hlasitost na počítači tak na polovinu, aby byla rezerva kam zesilovat a pak pustit rozumně hlasitou muziku a od nejnižsí hlasitosti přidávat na bedýnkách, až to bude akorát na poslech. Jo a všechny dílčí hlasitosti, jako třeba v přehrávačí, v aplikačním mixéru, kdovikde ještě, to chce mít taky na plno, nebo skoro na plno. Ono se dá při tolika místech kde se ovlivňuje hlasitost, velice snadno dospět k tomu, že na výstupu bude slaboučký signál a tím pádem po opětovném zesílení i velký šum. Signál se nesmí nikde zbytečně zeslabovat, aby nevznikalo víc šumu než je nutné.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Sound Blaster x, Výrazný šum, Bída


Určitě si přečtěte

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky