» Poradna » Počítačové sítě

Zapojeni 2x Wifi zařízení ale pouze JEDNA SSID

Dobrý den potřeboval bych poradit co budu potřebovat k zapojeniMám velký dum kde bych chtěl mít dva wifi routery ( mam možnost je propojit UTP kabelem) a potřeboval bych aby se chovali jako jedna WIFI sit s jedním SSID. - Momentálně musím pokaždé se přihlásit na silnější sit problém mam i se sitovou tiskárnou z jedné sitě na druhou- Když pujdu z jedné strany domu a druhou tak at jsem furt připojen a nemusím se připojovat ze site WIFI A na sit WIFI BDěkuji

Odpovědi na otázku

Na obou zařízeních si nastavíš wi-fi síť tak, aby měly stejné SSID, šifrování a heslo.

Je to snadné, prostě nastav stejné SSID, typ zabezpečení a heslo a jen je nastav na jiný vysílací kanál (aby mezi nimi bylo alespoň 4 kanály volné). Ještě jde ale o to, co tam máš za zařízení? Aby se to chovalo opravdu jako jedna síť, tak pouze jedno zařízení může být router a to druhé musí být pouze AP (případně router přepnutý do režimu AP)

i tak muze dochazet k neprepojeni se na silnejsi signal... To zalezi jak je nastaveny roaming... Kabelazni propojku bych osobne doporucil, kdyz je ta moznost, a na podradnem routeru/ap pripojit do lanu... Popripade by se dal druhy router (ne vsechny to umi) nastavit jako repeater. U dvou zarizeni by nemel byt az takovy problem, u vice to nechutne brzdi komunikaci mezi ap a zarizenimi na nich napojenymi...

No, repeater je problém prakticky vždy, takže pokud je aspoň minimální možnost natáhnout kabel, tak bych rozhodně vyloučil jen bezdrátové propojení. S tím roamingem máš pravdu, každopádně by se mu každé zařízení při zapnutí wifi mělo připojit na aktuálně silnější AP a pokud přejde ke druhému, tak nejpozději po ztrátě signálu přeskočí na bližší. U některých zařízení se dá nastavit, aby slabšo sítě ignoroval, tam to bude přepínat dřív.

nemuzes mit dva routery, lepsi je jen jeden a ten druhy prepnout do rezimu AP. Resi se to tu kazdy den. takze pohledej. Tim udelas jen jednu sit. Kdyz mas dva a oba slouzi jako routery tak mas dve site a na tu kde tiskarna neni fyzicky pripojena tak z ni nelze tisknout. akze pohledej. Propojeni kabelem je OK a plus. To co psali ostatni nademnou ignoruj. Naco repeater, kdyz mas moznnost pripojeni kabelem. Jen rada ohledne Wifi v prvnim prispevku je OK. Stejne SSID stejne sifrovani na obou, jiny kanal, nejlepe o 3

Tak skoro ignoruj ty prispevky nademnou.

Krome 2 routeru by to mely byt slusnejsi routery, ktere umi wifi roaming (treba WDS mesh). Napriklad Mikrotik.

strc si ten mikrotik do spic, je to jen nalesteny prd, router za 1,5k s OpenWrt je upne jinej level

Obyčejný Mikrotik, se kterým si doma vystačíš stojí kolem 500,- ,lepší stojí kolem 1500, na obou máš funkční plnohodnotný systém.Naopak OpenWrt se jen snaží a často neuspesne udělat to, co máš na MT standardně.Takže pokud si můžu vybrat já, vezmu si fungující router raději než nějakou naleštěnou SOHO krabičku, u které budu její nefunkčnost opravovat pomocí OpenWrt. Ani tím nevyřešíš nestabilitu, která je daná často hardwarem.

Operacny system pre Mikrotik programuju ludia, ktori nielen ze vedia programovat, ale maju minimalne vysoku skolu z radioelektroniky. To sa o programatoroch OpenWRT povedat neda. Podla toho vyzeraju aj ovladace na wifi.

Chtělo by to mít dvě zařízení (access pointy) se stejným standardem (rychlostí), jinak by se mohlo stát, že počítače se budou například připojovat na slabý, vypadávající signál rychlého 300N access pointu a budou ignorovat pomalý g router se silným, spolehlivým signálem.

Roaming vedia spolahlivo vyriesit jedine az specializovane drahe krabicky, ktore sa inak volaju wifi controller, pretoze roamuju nie podla sily signalu ale podla najdolezitejsieho parametra pre bezdratovu komunikaciu, ktorym je SNR. Vypadavajuce wifi ma nizke SNR a je jedno akym bitrate komunikuje, alebo v akej norme funguje.

A jake zarizeni by jste mi doporucili Mam stary linksys a tendu cca 7 let neumi wds atd.

Vzhaladom na to, ze viem ako to funguje radsej nic nedoporucujem. Akekolvek wifi treba vyskusat prave tam kde sa pouziva. Mozem ti povedat ake pouzivam ja wifi, ale to ti moze byt tak na dve veci, pretoze u mna funguje super, ale u teba moze vypadavat.

cisty kokot

ja mam odzkousene tyto veci:1, ruzna AP ruznych vyrobcu: jeden edimax a druhy linksys. na obou stejne SSID a hesloslusne pokryty dum i zahrada.Jede to, sit se prepina. VPN do firmi se obcas odpoji, a to byl duvod k vymene---Koupil jsem 3x stejne zarizeni, ubiquity unifi uap ac (takovy talir).Nastavilo se to temer samo a signalam pokryty cely barak + zahrada.VPNka drzi vsude.prepojuje se to skvele.Potiz je, ze nekde v nejakem miste (bohuzel zrovna u me v obyvaku ... ) tak tam signal je takovy divny. Signal je ale obcas se to odpoji. Restartuju ntb a signal se chytne. Asi za 15m na tomto miste dojde opet k vypadku. Na to tomto miste se to stava jak s NTB tak telefonem.---v firme mame jednu sit a desitky AP (tam urcite nesetrili) a obcas pri chozeni mezi patry VPNka vypadne, cili sit se ztrati/obnovi.----Prijde mi ze mit vic AP a jednu sit je nejak prilis slozite a zatim ne uplne spolehlive.