» Poradna » Programy

Zaplnění paměti i pagefile hned po startu Vist

Zdravím, nainstaloval sem nejnovější ovladače gr.karty nVidia 191.07 a mám takový problém, že po startu systému (Vista Business SP2 64bit CZE) se mi postupně začne plnit operační paměť a když se zaplní na 3,99 GB, tak se začne zvětšovat pagefile. Systém po asi minutě provozu zůstane ve stavu fyzická paměť: 99% (3,99GB) a Stránkovací soubor 10177MB / 10189MB a spuštění jakéhokoli programu vyvolá hlášku o nedostatku paměti. Jediné možné spuštění je nouzový režim, kde jsem odebral ovladače gr.karty, ale systém se v normálním režimu chová pořád stejně Moje sestava: CPU Intel 3GHz Core 2 Duo (E8400), 4GB RAM, 9600GT, 2x320GB RAID1, chipset P45. Děkuji moc za odpovědi

Odpovědi na otázku

Asi se pokazil "Superfetch".

a který proces zabírá v task manageru paměť?

Když zapnu Správce úloh, tak v kartě Procesy jsou všechny na nule, občas tam skočí taskmgr.exe na 2%. Přepnu se na kartu Výkon, a tam vidím využití paměti 3,98GB - 98% a stránkovací soubor 10147MB/10157MB. Tak kliknu na Sledování prostředků a tam je proces System (NT Kernel & Systém) který zapisuje do souboru D:\pagefile a je u toho Zápis přibližně 2 500 000 000 B/min. Takže prostě to tam pořád zapisuje jak blázen

pozri v task manager nie cpu, ale kolko dany program vyuziva pamate.

Jinak když zapnu systém v nouzovém režimu, tak jede všechno OK. Jak mám přijít na to, která služba to dělá a odstřelit jí / odinstalovat?

Bude to trošku piplačka, ale jde to...
V normálním režimu Start, napsat msconfig, poklikat na něho (objeví se položka nad Startem), karta Služby, zaškrtni políčko Skrýt všechny služby společnosti Microsoft, a pak postupně zapínej jednotlivé služby... (nejdříve je všechny vyškrtni a nech jenom jednu zaškrtnutou a postupně přidávej, mezitím restart a zkouška...).

Já se klidně přiznám, že nevím honem co bych poradil, protože mám absolutní nedostatek informací - to co vím jsou DŮSLEDKY nikoliv příčiny. Ale stoprocentně vím, že rady těch dvou nade mnou stojí za ..... Naprosto k ničemu.

Kdybych znal příčinu, tak to nejspíš opravím sám Jediné co vím, že ráno sem měl funkční počítač, pak sem nainstaloval ty ovladače a počítač se chová takto. Jestli je to přímo instalací driverů to netuším. Ovladače jsem již odinstaloval, ale problém přetrvává. Jediné co jsem vypozoroval je to, že když nechám puštěný počítač cca 20 minut s plnou RAMkou a pagefile tak se to postupně začne uvolňovat a RAMka i pagefile se z půlky uvolní. Nicméně po restartu je to zase celé odznova - plnění na 100%

Všechny služby jsem vypnul i všechny programy po spuštění a dělá to pořád.

Třeba do budoucna pomůže prevence - klon, image. Nedám bez toho roky ani ránu. Má to i "nepříjmné" efekty. Občas jen zírám na chyby, které se vyskytují - protože se u mě v důsledku těchto prevencí nikdy nevyskytly a předpokládám ani nevyskytnou. A druhý efekt, že opravím vše - a mnohdy jde i o otevření FW na žádost blboučkých protistran, které by mi jinak neposkytly žádané - v pár minutách "návratem" klonu a je to. Takže když se na to spolehneš, ani si vlastně ani "neužiješ"

A poradíš mi nějaké nástroje na tvorbu klonů? Až se mi podaří zazálohovat systém, tak spustím instalaci Windows 7. Na druhou stranu musím říct, že toto je jediný problém s Vistama, který jsem za rok provozu měl.

ADDS, Paragon Hard Disk Manager, GHOST (všechno je na Hiren´sBootCD 10.0 - posl. verze)