» Poradna » Počítačové sítě

Zapinanie PC na dialku

Dobrý deň, potreboval by som spravit PC tak aby som ho mohol zapinať na dialku napríklad s prace aby som mohol pouzivat TeamViewer 11.

Odpovědi na otázku

Je to velmi jednoduché.. 1) Nastavení v Biosu - pokud jde o stolní PC, lze jej probudit i po vynutí. Pokud jde o ntb, lze jej probudit jen např. z hibernace, nesmí být vypnutý a musí být připojený k netu kabelem.. Dále j k tomu zapotřebí nastavení ve správci zařízení na kartě síťového adaptéru povolení Wake On Lan v záložce "upřesnit a v záložce "řízení spotřeby"2) Nastavení v TeamViewer - nastavení hesla Do PC se můžeš dostat i jinak. Přes VPN, protuneluješ se na svůj router, ze kterého můžeš rovněž probudit počítač(takový Asus tohle umí) a v síti po probuzení PC uvidíš i třeba celý tvoje PC , tvoje oddíly.. - k tomu potřebuješ nastavit sdílení.. K VPN je nutná veřejná adresa od poskytovatele internetu

takze v biose aj vo windows to mam dobre nastavené cez mobil ho viem zapnut domacej siety... ale cez internet ho neviem... ip mam stalu