» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zapínání PC

Zdravím, můj známý má problém s tím, že vstává ve 3hodiny ráno do práce a z ničeho nic se počítač automaticky zapne i přes to že večer ho vypínal. Jde někde ve windows nastavit aby se to už nezapínalo ?

Odpovědi na otázku

Podívej se do Prohlížeče událostí. Tam najdeš co, kdy, jak a proč...Dále se podívej do Plánovače úloh. Zapni historii a až se příště PC zase probudí, do historie se podíváš a už máš "viníka". Příslušnou úlohu pak zakážeš.

Může to dělat i to, jak je nastaveno vyhledávání aktualizací.Ale pokud je PC skutečně vypnutý, tak by se sám zapnout neměl. Není PC jen v režimu spánku?

Kolegové ti poradili, jak hledat viníka, ale co takhle odpojovat počítač od sítě?

Pokud nepomůže výše zmíněný plánovač, může to dělat i nějaký komponent v síti = pro jistotu zakaž v biosu WOL.https://cs.wikipedia.org/wiki/Wake_on_LAN

Nesdělil jsi verzi OS.Pokud používá OS WNT 6. řady:na 3. hodinu je obvykle naplánovaný MS WU.Co s tím?Jestli chce zvolit pro MS WU vhodnější hodinu, např. 2. hod. ráno:taskschd.msc -> run as admin (v české mutaci: spustit jako správce)Microsoft -> Windows -> Windows Updatea přeplánovat termíny všech povolených úloh na kartě Triggers (Aktivace).