Zapínání monitoru

Zdravím,mám doma LCD monitor a asi před měsícem se začal strašně pomalu zapínat. Na monitoru svítí červená kontrolka, zapnu PC, monitor začne jakoby pískat, kontrolka zhasne a monitor je pořád bez obrazu. Prostě černá obrazovka a přitom pořád píská. Tak po 3-4 minutách se konečně zapne, rozsvítí se a jako by se nic nedělo a normálně funguje. Potom, když počítač vypnu a po 5 minutách tam jde někdo jiný, se už rozjede normálně. Jenom když je větší časová prodleva mezi spuštěními, dělá takové problémy. Nevíte čím by to mohlo být? Případně jak to opravit?Předem děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Spíš je otázka, kolik monitor stál a zda by byla cena opravy rentabilní s cenou nového monitoru stejných parametrů jako máš te´d, pokud ti vyhovují.

Pokud možno, radši bych nový monitor nekupoval. Kolik by teoreticky taková oprava mohla stát?

Jo aha

jinak ten monitor nefunguje ve studeném stavu. Asi zdroj v monitoru - kondenzátory

Děkuju za odpověď. A myslíte, že výjde lépe koupit nový monitor? Tento nebyl moc drahý a nové monitory jsem na netu našel od 2 500 kč.

to půjde relativně levně opravit.

pokud umíš pájet a pracovat s měřákem tak zjistíš který kondenzátory tam jsou vadný tak jen koupíš v řádu max desítek korun nový a sám si je napájíš a máš to skoro zadarmo.ale pokud to neumíš tak radši to svěř někomu kdo se tomu věnuje.

Nemám doma pájku, takže to spíš zanesu do servisu. Ale děkuji za tipy.

Pokud nemá prodejnu elektronických součástek ve městě tak objednávat v e-shopu kondenzátor za několik koruna platit stovku poštovné se "vyplatí"

No nevím, občas s panem Kolesou taky nesouhlasím, ale nechápu, proč ho dehonestujete v případě, kdy napíše zcela rozumný názor

cena materiálu + práce.práce se pohybuje cca od 3 stovek do nekonečna. A některé servisy si účtují po hodině, některé dokonce po každé započaté čřtvrt hodině.To fakt nelze takto říci.

začni šetřit na nový