» Poradna » Programy

Zapati ve Wordu

Zdravim vas,
mam celkem zajimavy problem.
potrebuji dostat do zapati "de facto" 3 polozky
pro predtavu a pochopeni:
+-----+-----+-----+
| c.l. |c.st.| c.l. |
+-----+-----+-----+
kde c.l. je cislo lekce (ktere bude zadavano rucne
c.st. je cislo stranky plnene automaticky

jde o to ze na liche strance potrebuji c.l. vlevo a na sude vpravo, to by nebyl zadny problem kdyby:
kdyz zadam jakykoli text jako cislo lekce, tak se automaticky zkopiruje na dalsi sudou ci lichou stranku. Cili nemam moznost toto cislo editovat rucne, aniz by se neobjevilo na dalsich ci predchazejicich stranach.

Muj dotaz je tedy prosty, lze tohle definovat nejakym zpusobem pomoci zapati, nebo bude nutny jeden volny radek na rucni zadavani.

Nedokazal jsem to nastavit jak ve Wordu, tak i v OpenOffice. nejakym zpusobem to musi jit, jen na nej prijit.

Pokud by nekdo z Vas mel nejakou zkusenost s danou problematikou, necht se prosim podeli.
Predem mnohokrate diky.

Odpovědi na otázku

Automaticky doplnovat stranky, to asi nepujde, alespon jsem nic takoveho neobjevil, ale rucne by to melo jit, ale strasne pracne, na kazde strance udelat konec oddilu a kazdou stranku oznacit rucne jak cislem lekce tak strankou, vzdy nastavi spravne cislo. Asi jsem neporadil, ale takto by to slo, samozrejme pri kazde dalsi uprave textu opet vse precislovat no zkratka opruz.

Ja by som to riešil nasledovne:

Pre číslo sekce si vytvor textové pole a to umiestni na každú stránku dole, akoby v zápatí nie priamo do zápatí.
(Aby si ho videl je vhodné zrušiť mu orámovanie a použiť výplň, alebo tam nechať nejaký text).

Pre číslovanie stránok v zápatí si nastav cez - soubor >> vzhled stránky>> karta Rozložení
a pri nadpise Záhlaví a zápatí zaškrtni "Různé liché a sudé".
V zápatí na sudej stránke nastav číslování na správnej strane a na liché taktiež.

PS
Samozrejmä, že pri písaní textu a pretečení na novú stránku sa v zápatí nebude objavovať textové pole automaticky s číslom sekce. Pre rovnaké zarovnanie textového poľa napr. v záhlaví si predel čiarou atextové pole zadaj na rovnakej pozícii.

Ono lze provázat to "číslo lekce" na nadpis konkrétní úrovně (vložením odkazu na něj - tzn. vložit pole, vybrat typ StyleRef a pak už jen požadovanou úroveň nadpisu) a pak už je to zcela automatické a nikam se nemusí nic psát...

Primitivní způsob, který zaručí výsledek a není třeba žádných složitých opičáren.