Zapadne grafika do pc ?

Ahojte chtěl bych se zeptat mam dylema jakou grafiku si koupit přemyslim nad msi gtx 1070Ti je to dobra investice nebo bohate staci 1060 nebo 1070 bez ti kdyz mam procak ryzen 5 1400 zakladni desku AB350 hd3 gigabyte a zatim 8 ramek ktere bych chtel pridat a zdroj 600w předem diky

Odpovědi na otázku

Tak určitě 1070Ti bude výkonnější, než 1060 či 1070. Ale je zase fakt, že 1400 už ji bude na FullHD brzdit, takže ji nevyužiješ naplno. Doporučuji přetakt toho CPU.

A důležité věci k otázce jste nenapsal1) Co to je za zdroj. 600W není relevantní údaj, byť lze asi soudit, že to bude něco rozumnějšího, když máte Ryzen. Název nebo vyfotit štítek a vložit sem přes nějakou službu, např: ctrlv.cz2) Velikost bedny? Název nebo foto.3) Jaká je tam grafika nyní? Ryzen nemá integrovanou, takže tam něco být musí.

nemohl bych vas poprosit o kontakt na vas ?? fb nebo neco takoveho jestli by vam to nevadilo mi poradit

Proč nejde poradit tady?

urcite tedy zjistil jsem zdroj a misto v krabici jestli sem muzete podivat na fotky jestli se ta grafika coje na delku 1070 ti je 28cm 14 sirka vejde plus nevim si rady co stim zdrojem jestli vystaci https://ctrlv.cz/psvbhttps://ctrlv.cz/6yid

No tak asi takhle. Zdroj je starý, a dost pravděpodobně nemá potřebná přídavná napájení na grafiku, nemluvě o tom, že ani ten výkon není zářný, dle štítku cca 450W. To už samo ukazuje na to, že to nebude zrovna kvalita, když hlásí celkovou 600W, těch 150W je na špatných větvích. A to ještě předpokládám, že to opravdu umí, což nebývá u takovýchto zdrojů zvykem. Vidím jeden 6pin (možná 8pin?) pro grafiku. GTX 1070 musí mít minimálně 1x8pin někdy také 2x6pin nebo 1x8pin+1x6pin. Nicméně i kdyby to zdroj mě, tak to doporučit nemohu.Dále má skříň totálně mizerné větrání. Taková grafika musí to teplo někam odvést. Tady je o tom hezké vlákno. Někdo podobný:https://www.zive.cz/poradna/teploty-pc/sc-20-... Tady asi ani nepomůžou moc větráky, ale bude to chtít celou skříň s novou koncepcí. Jinak se to bude přehřívat. Nelze větrat tím, že horký vzduch protáhnete přes ten zdroj, který sám určitě dost topí. Takže tady to nebude jen o tom koupit grafiku. Bude třeba slušný nový zdroj, a vyřešit chlazení!!!! Pokud už se chce jít do takovéto herní grafiky, tak asi raději i novou skříň. Bohužel něco podobného bude platit i v případě GTX 1060.

nemohl bych vas poprosit jeste o jednu vec jestli by jste mi nedoporucil nejakej zdroj chlazeni a skrin co by k te grafice desce a tomu procesoru vyhovovalo ?

To záleží na financích:Super skříň,, pro vás asi zybtečné:https://www.czc.cz/fractal-design-define-r4-... https://www.czc.cz/fractal-design-define-r5-... Skříň v rozumných penězích třeba:https://www.czc.cz/fractal-design-core-2500/... K tomu ještě jeden větrák dopředu a možná ještě jeden dozadu nahoru. Dva jsou v ceně.Skříň je ale hodně o osobních preferencích. Hledejte zdroj dole, dost větráků, pokud chcete mechaniku, tak něco se slotem pro ní (už nebývá zvykem).Zdroj:Zde pokud chcete opravu kvalitu, tak:https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-rm550x... https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus-550w/... https://www.czc.cz/evga-supernova-550-g3-550... seřazeno dle mích preferencíPokud rozumný zdroj, tak:https://www.czc.cz/be-quiet-pure-power-10-50... https://www.czc.cz/seasonic-m12ii-520w-evo-5... https://www.czc.cz/corsair-cx-series-cx550m-... Pokud opravdu velmi levně, ale do toho už bych asi nešel, raději vybírejte nahoře, přesto ho zmíním:https://www.czc.cz/seasonic-s12ii-520-520w/7... Je to zdroj starší koncepce (prodává se už asi 6let), který ale není vysloveně špatný, má i slušnou záruku. Už ale nemá 2x6+2pin, ale má jeden 6pin a jeden 6+2pin pro grafiku. Takže s tím chce počítat.

*mých (pardon, nic nemíchám)

PS: koukám, že máte mATX desku, pokud se nepletu, takže jsou možné i trochu menší skříně co nepodporují ATX. Jak ale říkám, je to o preferencích a co se komu líbí.PPS: Co tam je tedy nyní za grafiku? Nebylo by lepší dát tam něco jako GTX 1050Ti a bylo by to levnější zdroj by se mohl nechat? Byť je jaký je. GTX 1050 Ti moc nežere. Hry vám to spustí rozumně. ono moc nejde dělat ultimátní herní PC z něčeho, co s tím na začátku moc nepočítalo!!

vona tam je ted prabve nvidia gtx 650 coz nechapu jak se tam ani dostala :D proto chci lepsi a chapu ze zdroj je slaby a do 1050 uz jit nechci a chci pomalu pc obmenovat v budoucnu i desku a procesor atd proto chapu ze grafika potrebuje misto vetraky a zdroj a chtel bych vedet ze ta deska a procesor je dostacujici

Vždyť tu desku i procesor musíte mít chvíli, ne? Tak proč se to nekupovalo s rozmyslem upgradu a řeší se to až nyní? S deskou a procesorem nic neuděláte. To už to můžete vyměnit rovnou za jiné PC. Nějak nechápu o co tedy jde...Zda se ptáte zda bych si je vybral? Ne, ani procesor, ani desku. Ale už je máte a funguje to.Osobně, když AMD, tak alespoň 1500X (není vykostěné oproti tomu 1400), nebo už tedy 1600. Pak slušnou desku a mohu přemýšlet nad nějakými upgrady.Nicméně R5 1400 není vysloveně slabé CPU a bude slušné. Stačí si to zadat na youtube v kombinaci s nějakou grafikou, nebo je tam porovnání procesorů ve hrách atd... Takže nějaký výkon to mít bude.Jen mě překvapuje, že se nyní řeší upgrade za 15 a více tis, který z toho má udělat top PC, když se předtím tak šetřilo.

to jono stim ja uz nic neudelam ja max udelam ted neco jak vim ze ten procak a deska je ted novejsi jestli to nejak fungovat bude ale dekuji moc za rady ja se vtom mco nevyznam a spis jsem se bal ze ten procak neb odeska ze jsou slabsi tak by mohli mit nejakej problem s lepsi grafikou atd :)

Ryzen je novinka a když máte jen R5 1400, tak to nebude ani s výkonnou grafikou nikterak tragické. A pokud deska zvládá procesor, především její napájení, tak by to mělo být OK. Nepozorujete nyní nějaké problémy ne?Grafika prakticky nikterak desku neovlivňuje. Tedy kromě toho, že si bere trochu proudu ze slotu. Zbytek ale sosá ze zdroje. Proto to přídavné (proto to slovo "přídavné") napájení. Takže zapojit jde jakákoli dnešní grafika, ale největší dopad to má spíše na odběr, tedy na zdroj.GTX 650 byla ve třech verzích (650, 650Ti, 650TI boost) a ještě různých variantách pamětí, sběrnice atd.... Záleží co tedy přesně máte, ale i taková GTX 1050Ti může být slušný nárůst výkonu, a mohla by zůstat jak skříň (jen přidat větráky), tak asi i zdroj. Takže vy si musíte rozmyslet, co s tím vlastně chcete provést a co má být výsledek. pokud chcete nějak mohutně upgradovat, časem třeba i novou desku a procesor atd.. Tak je samozřejmě to tedy nyní předimenzovat, takže dobrá skříň, skvělí zdroj, atd.... Nebo se spokojíte s méně, ale pak musí voli o to pečlivěji, aby vám pak něco nechybělo.Ještě lze v rámci úspor vyměnit jen ten zdroj a koupit GTX 1060 6GB. Když tedy chcete silnější grafiku, čemuž se nedivím. Skříň nechat, jen doplnit větráky. Uvidíte co to bude dělat. Super to nebude, ale vyměnit skříň lze vždy. Jen pozor, že nové grafiky už nemají VGA.Záleží tedy jen na vašem citu a velikosti vaší portmonky.

jako ta stavajici graficka karta je pruser myslim ze je to obyc 650 takze 1 giga a je to fakt znat kdy rozjedu lepsi hry ale fps nejdou pres 15 coze je tragicke a ano chci do budoucna zlepsit vse proto premyslim rovnou o 1070ti a mohu se zeptat jak hodne delaji ramky ?? ze kdybych si koupil skrin troj a 1070 nechal desku púrocecor a nechal 8 giga ramek jak velky rozdil to bude kdyz ybch tam dal dalsi 8 ?? a tim vga myslite pripojeni k monitoru to znamena pres hdmi by nemel bejt problem

Ram jsou spíše jako nádrž. Čím více dat, tím více je jí třeba. Pokud tedy hra nevyžaduje tolik věcí, tak nepotřebujete ani velkou nádrž. Pokud je ale nádrž malá, tak přetéká. V tomto případě bude třeba šahat na disk. Pokud máte ssd, tak díky vylepšené správě paměti možná ani nic nepoznáte. Záleží jak moc přetéká. SSD jsou rychlá. Pokud máte HDD, tak to bude horší. Tak jako tak to prostě bude závislé od programu. Ano, v této kategorii už je 16GB ram lepší, ale i kdyby jste měl zatím jen 8GB, tak to zase tak tragické nebude. Prostě to bude více swapovat (šahat na disk). Opět se stačí podívat na Youtube. Jsou tam porovnávací videa 8vs16GB ram ve hrách.PS: Pokud máte HDMI monitor, tak je to OK.

PPS: Prostě si dejte rozpočet, cíl kterého chcete dosáhnout. Pak řešte jak to vychází. Zatím to lepíte jak vlaštovka hnízdo. Aby pro vás nakonec nebylo lepší začít od začátku. Takhle rozsáhlý upgrade chce prostě rozmyslet. Vy musíte vědět co chcete. Nejde aby vám tady někdo včetně mě, naházel 10odkazů a jděte do toho. Respektive jde, ale nemusím tím dosáhnout toho, co vy chcete. Zvláště když pořád počítáte s nějakým kontinuálním zlepšováním. Kromě toho ani neznáme cenu. Je prostě chyba, že s tímhle nebylo počítáno od začátku. Informace máte, byť poněkud jednostranné, pokud to neřešíte ještě jinde. Hodně štěstí.

muj rozpocet na tenhle upgate je okolo 15k a chci dosahnout u nejdetailnejsich her pres 60fps ale nwm jestli ybch si skrin nechal a dal tam 1060 vymenil jen zdroj jestli by to stacilo

Čo máte všetci s tou modularitou? Som zvedavý či tazateľ dá min 1800 Kč za zdroj

Tak jo, já ti to tedy vysvětlím.Nemáme s ní nic!! Jen je fajn prostě nemuset mít v bedně všechny kabely, byť to tak občas stejně dopadne i u normálního buildu, kvůli vzdálenostem. Nicméně tohle není zrovna něco, co je u mě kritériem výběru.Je to jako když jdete koupit auto. Od určité kvality/třídy výrobku, jsou prostě některé věci v ceně. Zkuste si koupit novou Škodu Superb v nějakém autosalonu, a nemít ve výbavě autorádio a elektricky stahovaná okénka.U zdrojů je to stejné. Ve výsledku to výrobně stojí nula, nula, prd, ale je to určitý bonus, který vás vymezuje vůči konkurenci. No a časem se z bonusu stává standard a vymezujete se semipasivním chodem, plochými či samostatně opletenými kabely, atd.....Tak tu pořád v každém vláknu o zdrojích nemudrujte a doporučte něco, když je to tak super!!!!!

Pokud ti jde o CX450 vs CX450M, tak tam není rozdíl jen v tom "M" (=modulární), ale hlavně ve výrobci a záruce (3 roky vs 5 let). CX450 je Great Wall, který vyrábí pro Corsair většinu horších zdrojů jako třeba nic moc Gold řadu CS. CX450M je zase od Channel Well Technology (CWT), který vyrábí výborné řady i RM, RMi, HXi (na druhou stranu vyráběl mizerný i VS, ale ty už dělá HEC).A vzhledem k tomu, že oba stojí prakticky stejně ("M" je jen o cca +10% dražší), tak jen idiot bude kupovat CX450. O modularitu tu vůbec nejde, to je jen příjemný bonus navíc. Nevím, proč se na to pořád ptáš? Skoro mi přijde, že jsi CX450 koupil a teď tě to štve, tak si to snažíš nějak ospravedlnit.

On tě miluje a stydí se.

presne :DD jen slo o rychlejsi komunikaci :DD ale kazdy si to muze prebrat podle sebe prosim o raduuu :D

Tak pokud ji správně nasadíš do desky a zašroubuješ, tak ti do PC nezapadne.Proč máš 8 RAMek? Já mám 2 v dual channelu a bohatě mi stačí. O octa channelu jsem ještě teda neslyšel...