» Poradna » Ostatní

Zánět šlach

už máte někdo za sebou zánět šlach z práce na PC? jak se to projevuje? jak se to léčí? mně už pár let (s různejma časovejma prodlevama) bolí zápěstí a bolest občas vystřeluje až k lokti - u doktora jsem byl jednou a ten se mnou jednal jako kdybych simuloval - tak už tam nepůjdu. četl jsem ěnco o jakejchsi neorpenovejch banážích na zápěstí nebo co díky za rady a vůbec - jaký úrazy už máte za sebou v souvislsoti s PC?

Odpovědi na otázku

taky znám obdobný problém z myši počítače.Každopádně si pořiď gelovou podložku pod zápěstí

Doma nesedím naproti stolu ,ale jsem otočen o 90° doleva i  s žídlí a mám celé pravé předloktí položené na stole.Nohy mám položený na židli,taburetce nebo křesle (vyber si co chceš).  (Prostě pohoda)Monitor kvuli tomu mám natočený proti sobě a ještě stihnu sledovat TV.Jediná nevýhoda je, že to platí pouze tam ,kde používám pouze myš  = převážně hry.Když chci psát na klávesnici musím se otočit. (třeba jako teď )V práci už to nejde.Úrazy nemám žádný.2x vylitý kafe do klávesnice v práci,doma utopenou  bezdrátovou myš pivem Jinak mě vadí frekvence monitoru menší než 75Hz a chodičky - točí se mi hlava a je mi zle.

Zanet slach ,tak to slysim poprvi. To ze te boli predlokti je zpusobeny na 90% spatnym sedenim u PC a spatnym ulozinim ruky. Osobne jsem zastancem toho, aby cele predlokti bylo ulozeno na stole. Pokud mas mys blyzko kraje stolu, tudis nemas oporu ruky a tudis cely tlak pusoby do kloubu zapesti to po nejakem case udela sve a ruka zacne bolet a muze to vyustit az v tzv. tenisovy loket. To same plati i o klavesnici .

Zmen lekara. Chce to co najmenej namahat zapastie, inac si uzenies syndrom karpalneho tunela. Gelova podlozka + podlozka pod klavesnicu. Skus pouzivat mys druhou rukou. Bandaze som neskusal.

Stačí si koupit pořádnou myš. A ne nějakou obyčejnou za 350,-. Takovou bych snad kupoval do zaměstnání k PC, ale na doma pro pořádnou, přesnou a pohodlnou práci jedině pořádnou a kvalitní myš.

Hlavne ti musi sediet v ruke. Ked mas malu pracku, taka MX 1000 ti to len zhorsi.

Tak to je úplná blbost... ze zdravotního hlediska bych to udělal přesně naopak !!!

Měla jsem je již x-krát. Koupila jsem si bandáž (neopren) - po pár dnech je klid. K doktoru již s tím nechodím, protože stejně by mi řekl to samé: klid, bandáž, ... Jen doporučuji - rozhodně nemasírovat - jen se to zhorší. Hodně štěstí

Střídám posez i ruce.Osvědčilo se to.

Teplo, masáže, Darkovská sůl. A týden nenamáhat, když tak jen lehké pohyby bez zátěže. Pokud je to pravdu zánět šlach, tak to pomůže. Pokud ne, všeho nechat a ke specialistovi co nejrychleji spěchat. (Ta Darkovská sůl se neužívá, ale používá ke koupelím!)

Mel jsem na to dost neprijemnej nabeh - nevim jestli zrovna zanet slach, nebo "mysi" ruku ...Kdyz to bylo k nevydrzeni, tak jsem doma totalne stopnul pouzivani PC. Trochu to pomohlo, ale v praci jsem sedel taky furt u PC, takze se to brzo vratilo.Gelovou podlozku pod zapesti nemusim, pac mam MX510 a kantra nastavenyho na velmi nizkou citlivost :D tzn. "lestim stul" , navic mi to je i neprijemny.Pomohla vcelku radikalni vec :DV praci jsem zacal pouzivat mys na levou ruku :D . Mesic to byla krize, ale ted po 2 letech neni nejmensi problem, i bych si troufnul levou na toho kantra. A bolesti ruky jsou nenavratne pryc.

začali mně problémy s pravým zápěstím. Šlachy. Doktor, jedna injekce, přitom práce. Bolesti. Přemáhání. Po injekci to jakž/takž přešlo ale zase se to objevilo. Příčina????? Přišel jsem na to, že myš. Špatná poloha ruky, zápěstí. Vysoko položená klávesnice i tedy myš. Hrůza. Můžu si a to sám. Kůže je citlivá, raději mám obtočený nějaký obvaz, abych se nedotýkal věcí. Je velmi malá informovanost od sdělovacích prostředků a doktoři také většinou (zlaté výjimky) vědí houby bez vocta.
Takže prosím, používejte vhodné prostředí pro práci s pécé. jinak si zaděláváte na velké problémy.
Maark

Zajímavé, že si na "záněty šlach" stěžují hlavně muži... Honíte si moc brka, v tom to je.

Ty jsi tu poslední a nejblbější troll. I ten Mirek už dostal rozum a ztratil se. Jsi primitivní hovado. Zvolím tvůj slovník: "Třeba se kousni do prdele, seru na tebe."

No nápodobně. A neutrhni si ho.

haha ... že to mam i já

Jednoduchý ... je to taky z masturbace!!!!

Mam pocit, ze spravne se to jmenuje zanet karpalniho tunelu. Zatim se mi to vyhejba, mam jen "mysi lopatku", to jest bolest pod pravou lopatkou. Da se rozmasirovat.

Tvůj pocit je "správný" jenom částečně - syndrom karpálního tunelu je jednou z příčin "bolesti zápěstí" a potíže s "karpálem" mají i lidi, kteří s myší v životě nedělali.

A co v zápěstí mít problémy s karpálním tunelem ? To by tomu taky odpovídalo a stím už se jde na operaci.

no tak ja pri pocitaci v naslednej polohe:lezim na posleli s porcenymi nohami a podlozenou hlavou.notebook mam polozeny na kolenach a pridrziavam si ho pivnym mozolom (rozumej trenovynym bruchom) som dokonca za pomoci brucha notebook trosku korigovat:)pravu ruku mam pozdlz trupu a volne sa dotyka madrace, v ruke zvieram mysna pisanie pouzivam klavesnicu notebookuale pri hrach pouzivam externu klavesnicu ktoru mam polozenu na madraci a lavou rukou obstaravama magicku stvorku w-a-s-d popripade este e alebo q

Vypada to na karpalni tunel - zkracene v zapesti je prostor mezi kostma kde probiha spousta kabelu - hlavne slachy, nejaky trubky (jakoze cevy) ale hlavne nervy, cely je to stazeny jednou vazivovou paskou pres to a neni tam e moc mista takze kdyz slachy otecou popr se zaniti tak to boli jaxvin. Kdyz to dojde k chronicite tak se to vetsinou resi tim ze se prerizne to vazivo nad tim cims se ztraci efekt uzavreneho prostoru a prestava to bolet, ale vede to k tomu ze ta ruka uz se neda pouzit treba na lezeni na skalu, ale asi i v dalsich pripadech.
Doporuceni je urcite snazit se hodit klid, treba zavazat, radu kousek vys s koupelema bych bral jako taky ok a dlouhodobe poridit gelovou - proste podlozku s polstarkem a asi se snazit obcas ruku procvicit - nedrzet nekolik hodin na mysi v kreci. Takze honeni je v tomhle pripade spis pozitivni :D
hb
PS: S typem mysi to ma spolecnyho minimum, snad jen jiny spektrum slach ktery je postizeny - to jen tak naokraj pro "specialisty" pro ktery plati cim draz tim lip :D - nic proti, ale tady fakt ne....

jinak na otazku zraneni - tradicni spektrum potizi - bolest zad, oci, karpal lehce taky, obcas neuroticke potize kdyz se neco sere a asi nejkurioznejsi je jedna nehoda co se mi stala pri rozborce stary 486 kdy sem si sedl omylem na zrusenou 5,15 disketovku a ta svine mela v rohu takovy cudl co proste udelal diru do dzin i materialu pod nima ...

Karpál se projevuje brněním prstů mimo jiné tuším palec, ukazovák a prostředník.

Úplně nejhorší je brnění mezi oběma palci u nohou...

Tak neco napsat mi ted dava pekne zabrat. Pred mesicem mi zacal zanet slach na prvacce a byl to docela kotel! Mel js ji 14dni v klidu, doktori to poradili spolu s poznamkama o symulantsvi.
14 dni jsem pouzival levou na mys a dopadlo to tak, ze na to ruka nebyla zvykla a jejda, taky zanet. Nemuzu si kvuli praci dovolit vysadit, ale mit obe ruce v pr.. uz me asi donuti...
Prava uz se hoji, pres to se zeptam: Nezna nekdo idealni rychlou lecbu?
Diky

ja taky mela zanet slach, byla sem s tim u doktora a 6 tejdnu nosila ortezu.. pak byli prazdniny, 2 mesice jsem nesahla na comp a vsechno se zdalo byt v pohode.. ted po ctrnacti dnech skoly mi obet boli zapesti.. nevim co s tim..

Co to je práce na PC?
Zatuhlé a rozlenošené tělo je třeba léčit pohybem.Lopata krumpáč a podobné aktivity(vykopat ručně hrob a tak podobně).Co to je za práci sedět na židli a čumět do monitoru?To je zašívárna a měla by se trestat.(na to ale dojde a nebude dlouho trvat).

Jakej krumpáč? Jaká lopata???

Jeden Bobcat zvládne všechno a se dvěma džojstikama si můžeš připadat jak u svého pičítače!
www.bobcat.cz ...

To já znám moc dobře,ale z toho tě nakonec začne bolet uplně všechno a ne jenom pr.ruka.Tady je potřeba pohyb a ne sedět na pr.eli a pak chrochtat jak jsem se nadřel a vše mě bolí.

Typoval bych že v 15 si byl na brigádě a vykopal si jámu 4x4x1.8 a teď tady budeš někomu tvrdit co je to práce.Práce je cílevědomá činost ty primitive.A to že někdo ujede z rukou stovky kilometru po stole z toho dělá opravdu velmi náročnou práci.BTW: z tý lopaty a krumpáče bych těch vážnějších zranení vyděl mnohem víc a častěji.

Dělal jsem HW technika v jedné těžařské firmě (opravdu velké).Pomalu každý uživetal měl jinou myš a v mnoha případech tu nejlevnější. Stačilo tam sedět čvrt hodinky a zápěstí se začalo ozývat. Doktorka to řešila elasťákem a většinou nějakým krémem (dolgit. ketazon, yelongel). Po týdnu, dvou byl klid. Ale opakovalo se to pravidelně (vždy asi po půl roce). Dnes dělám jinou práci (technik vah) a nevím co je bolest v zápěstí.

Nevím zda je to od počítače,ale mám po operaci karpálních tunelů(pravá ruka v které držím myš)

Do půl litru francovky herby (či lesany) nechte luhovat 20 tablet acylpyrinu a 5 listů aloe a občas protřepte. Po necelém týdnu si můžete ruce mazat před spaním.

Zdroj: www.mimibazar.cz
klik na recepty - domácí medicína

Diclofenac. Ráno a večer dvě tabletky. Pokud to do 48 hodin nepomůže, přestat a mazat k doktorovi.

No, na ten zánět rozhodně teplo nepomůže - jenom to zhorší. Teď jsem si tím taky prošel - docela pomůže zabalit ruku do šátku namočeného ve studené vodě a pár hodin ji šetřit. Nebo to zabalit do chladna na noc... Chladit se dá i spec. gelovými polštářky, které se namrazí apod. A pokud to zlobí dýl jak dva dny - mazat k doktorovi!

Tak co, už sis to vyléčil? Po třech snad jo, ne?

áá jééé, že já jsem tu psal ten problém s nickama

pořád bolí... ale už to není tak hrozný... nebo jsem si zvyknul

Tydle ty mindráky

Předcházelo u vás bolesti při zánětu šlach někdy úporné svědění podél šlachy? Já to zažívám při únavě z práce na PC, kupodivu na ruce, kterou NEdržím myš. Od zápěstí do půlky předloktí lze nahmatat šlachu, kterou mívám často zarudlou (tedy kůži podél ní) a svědí. Nenapadá mě, co by to jinak mohlo být...

menej PC, viac sexu a sportu

Pomohlo mi pravidelné cvičení s Powerballem, lepší myš a šetřit se. Hlavně omezit klikací hry a dělat si pravidelné přestávky (po hodině). Nějaký čas jsem nosil i stahovací ortézu (v lékárně nebo v zdravotnických potřebách asi za stovku) a mazal si to protizánětlivým krémem. Pokud musíte sedět u PC a není vyhnutí, zkuste myš nahradit nějakým trackpadem nebo trackballem a ve volné chvíli vrtět s NSD Powerballem. Ruka se posílí, zápěstí zvětší a bude líp!

Předně bych tyto problémy řešil s odborníkem - fyzioterapeutem. Případně na odborném fóru k tomu určenému http://www.bezbolesti.cz