Zamrznutie pri kontrole disku

Zdravim,

potrebujem pomoc, dal som robit diskcheck cize kontrolu disku, a stále mi to zamrzne na stage 4 of 5 /91996 of 152560/

nechapem co sa deje, ked pri zapínani pc mi vypise pre zrusenie stlacne klavesu, tak stlacam vsetko a nic stale bezi odpocitavanie, uz som zufali a potrebujem notebook surne.

tu pripajam screen: img546.imageshack.us ...

Odpovědi na otázku

Takhle to dopadá, když se do původně nežurnálového FS přidá žurnál, ale to ti moc nepomůže.

V kostce je to asi takhle, v tom daném místě se nachází ztracený soubor který CHKDSK neumí přečíst nebo špatně obnovený soubor po pádu systému. V první řadě si stáhni HirensBootCD a udělej test disku na vadné sektory (tzv. surface test), na tom samém CD budeš mít i několik nástrojů které ti možná pomohou to opravit a pokud to nezabere, tak už tě před formátem disku dokáže zachránit jedině Linuxový FSCK