» Poradna » Mobily

Zamrznutí telefonu

Dneska jsem se vzbudil a můj telefon (Xiaomi Redmi 7) nereagoval na doteky. Nebyl úplně zamrznutý, protože fungovalo faceID. Telefon jsem restartoval a poté už fungoval, tak jsem ho odložil a myslel, že je vyřešeno, ale po 15 minutách se to stalo zase a teď už restart nepomáhá. Všechen software byl aktuální a nikdy předtím jsem podobný problém neměl. Mohl by mi někdo šikovný poradit s řešením? Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 10 Chrome 91.0.4472.106

Dobrý den,Vámi popsané problémy mohou značit jak softwarový problém, tak i nějakou hardwarovou poruchu.Jako první bych doporučil spustit telefon v nouzovém režimu. V takovém případě nastartuje pouze systém a systémové aplikace. Pokud bude telefon fungovat bez toho, aby zamrzl, pak je pravděpodobné, že potíže způsobuje nějaká nainstalovaná aplikace. Pak máte v podstatě dvě možnosti: zkoušet odinstalovávat jednu aplikaci za druhou, nebo provést obnovení telefonu do továrního nastavení.Jak restartovat telefon do nouzového režimu?1. Úplně vypněte telefon.2. Telefon zapněte.3. Jakmile se zobrazí logo MIUI (nikoli Mi, ale nápis MIUI), stiskněte a držte tlačítko pro snížení hlasitosti.4. Pokud se vstup do nouzového režimu povedl, měli byste po spuštění systému vidět v levém dolním rohu text Nouzový režim.Jestliže telefon zamrzne i v nouzovém režimu, může to být znamením, že je nějaký problém se systémem. V takovém případě bych jako první doporučil provést zálohu dat. Následně udělejte obnovu zařízení do továrního nastavení, čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalil z krabičky. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měl by problém zmizet.Pokud nezmizí a bude se projevovat i po továrním resetu, lze celkem spolehlivě předpokládat, že se jedná o hardwarovou závadu. Může se jednat v podstatě o cokoli, počínaje základní deskou, přes dotykový displej, až po baterii. S tím doporučuji obrátit se na servis, respektive (je-li telefon v záruční době) uplatnit záruku u prodejce.Přeji hezký denKarel KiliánŽivě.cz

No, potom už je na řadě vyzkoušet tovární nastavení. A pokud to bude blbnout dál, tak je to hardwarový problém. Osobně bych to celkem předpokládal.

Tovární nastavení jsem teď zkusil a problém přetrvává

V tom případě je problém hardwarové příčiny a bude to na výměnu telefonu.

Takže opravit to nepůjde?

A ty jsi kdo?

Ne nutně, pokud je problém v OS nebo v MIUI tak bude přetrvávat i po návratu do továrního nastavení. Ale to by stejný problém mělo víc uživatelů, takže nejspíš to bude hw problém.

Dříve než tovární nastavení bych zkusil nouzový režim (bezpečný režim) spustí se jen systémové aplikace a tím se vyloučí,že to nedělá nějaká aplikace.A nechat to v tom režimu nějakou dobu zda se to taky stane.

Moze to byt chyba pamate RAM, alebo uloziska a mimochodom FaceID urcite nemas na mobile s androidom.

Face ID je registrovana znacka firmou Apple, ale jasne idioti.

Mně začal tuhnout Redmi 8T asi po roce používání. Příčinou byla SD karta (naformátovná výrobcem karty), kterou jsem přeformátoval přímo v telefonu. Od té doby zas funguje.

Nemate si kupovat sracky mobil. Staci koupit 1 poradnej za 20 litru a mate 5 let klid.

tak to si radsej kupim kazde 2 roky novy mobil za 3,3 litra a mam pokoj na 12 rokov :)

Za 5 let je slabý a zastaralý i ten nejlepší telefon. A navíc bude mít dávno v háji baterku. Kupovat dnes smartphone s výhledem na 3 a víc roku je blbost.

Doporučuji určitě ihned reklamovat, pokud ta možnost existuje, protože pravděpodobnost, že jakékoliv zařízení vykazující takovou vadu bude dlouhodobě fungovat spolehlivě změnou nebo provedením čehokoliv, co je uživatel schopen provést, je velice blízká nule.Nakupovat doporučuji od obchodníků, kteří dlouhodobě nedělají zákazníkům problémy s reklamacemi ať už kupujete drahý nebo levný přístroj. Jak tady někdo psal, že drahý mobil se nepokazí, tak není to pravda. Vada se může vyskytnout i u těch nejdražších telefonů jakékoliv značky (ano i u Apple ).Rozdíl pak je jen v tom jak se k závadě staví obchodník, případně výrobce, pokud bylo zařízení nakoupeno přímo od něj.

Reklamace, nad telefonem za pár šupů bych teda nervy neztrácel. Pokud se podaří propojení přes USB, tak zkusit přeinstalovat Android. Můžeš ho taky nechat ležet, čekat až se vybije a poté zkusit zapnout a sledovat, jak se chová. A nebo ta reklamace. Kdyby sis kupoval telefon normálního výrobce se seriózním zastoupením v ČR, tak u těchto výrobců to chodí tak, že se objednáš na servis na konkrétní čas a mobil ti na počkání opraví/vymění.