» Poradna » Hardware

Zamrznutí PC při hraní her.

 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 45.0.2454.101

AMD FX 8320 3,5ghz 8jadro8Gb ramZákladní deska: Gigabyte GA-970A-DS3PGPU: Gigabyte Radeon R9 280X 3GB GDDR5Zdroj: ColerMaster 600wDobrý den, moje PC při hraní her zamrzne, na monitoru začnou skákat různé barvy a nakonec pomůže jenom restart. Memtest bez chyby. Teploty při zátěži: procesor kolem 48°C, HDD 30°C, GPU 68°C, ale tady už musím uvést že při této teplotě gpu, dochází právě k zaseknutí celého PC. Testováno ve FurMarku. Všechny ovladače jsou aktualizované. Tudíž mě už jenom napadlo vyndat z pc R9 280X a hodit tam mojí starší grafickou kartu GTX 650 s kterou teda PC běží bez problému. Tím ale nemůžu říci že je chyba v grafické kartě, protože srovnávat GTX 650 a hodně žravou R9 280X prostě nejde. Tak mě napadá že s největší pravděpodobností může být chyba ve zdroji, který to nestíhá krmit. Ehm takhle to vypadá jako bych si na svůj problém odpověděl sám, ale spíše mě zajímá názor někoho kdo tento problém už řešil a i úspěšně vyřešil. Nejsem si jistý jaký kus HW poslat na reklamaci.

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 7 Firefox 40.0

I když zdroj není nic moc, tak tohle bude s největší pravděpodobností studeňák na grafice.Reklamovat.Mě házela artefakty už po přehoupnutí 70° (bohužel už to bylo po záruce).Grafiky téhle řady (HD7970/290X) jsou bohužel docela nespolehlivé.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

** Microsoft se opět snaží spojit telefony a počítače. ** Místo velkých novinek se zaměřil spíše na drobná vylepšení. ** Vyhledávání je konečně použitelné a hledá téměř všude.

Vladislav Kluska | 79

Pojďme programovat elektroniku: Když už vás ten chumel součástek prostě nebaví

Pojďme programovat elektroniku: Když už vás ten chumel součástek prostě nebaví

** Levné cetky z Asie stojí dolar ** Postavíte s nimi skoro vše od teploměru po spínač zavlažování ** Má to ale jeden háček. Bude to ošklivé a povětšinou nekvalitní

Jakub Čížek | 16


Aktuální číslo časopisu Computer

Odhalte skryté funkce Windows 10

Test levných Androidů do 4 000 Kč

Srovnání úsporných minipočítačů

Změřili jsme rychlost 10Gb/s ethernetu