» Poradna » Notebooky

Zamrznutí Notebooku a objevení se artefaktů

Zdravím,v posledním týdnu při používání náročnějších aplikací notebook zamrzne a objeví se artefakty. Drobné pravidelné obdélníky přes oba monitory co používám. Jinak je počítač plynulý a neseká se. Jedná se o Lenovo y700. Myslím si, že to bude mít souvislost s pamětí RAM, chci se tedy případně zeptat, jestli neznáte nějaký program, díky kterému bych mohl RAMky otestovat.

Odpovědi na otázku

ked je v zaruke, posli to na zarucnu reklamaciu. Ked nieje, zober to do servisu. S najvacsou pravdepodobnostou ti potvrdia zavadu grafickej karty, takze to mozes vyhodit (alebo poslat na drahu opravu do autorizovaneho servisu) a kupit novy book.

V záruce právě už není, to bych nic neřešil a poslal rovnou na reklamaci.

https://www.lenovo.com/cz/cs/laptops/ideapad/ide... Takto se projevuje spíše upečená dedikovaná grafická karta. RAM ==> Memtest.

Když jsem spustil memtest86 tak mi v průběhu notebook zamrzne. :/

A je vymalováno. ♣

no tak jednu paměť vyndej a otestuj vždycky jen jednu. Ale fragmentama v obraze se teda vadná ram nikdy neprojevuje, navíc vadnou RAM jsem v NTB snad nikdy neviděl.

používáním "náročnějších aplikací" tedy her, si způsobil přehřívání které vedlo k poškození dedikované grafiky. Tohle už pravděpodobně opravit nepůjde.

Dobře, děkuji , i když tedy ne za zcela pozitivní zprávy.