» Poradna » Programy

Zamrzlý office

Dobrý den,mám problém s Microsoft office. Jedná se především o Outlook, ale i další části. V outlooku, když jej spustím, dám nový email, tak začnu psát ale po prvním slově, jakmile dám merezník, mi program celý vytuhne a musím jej vypnout přes správce úloh. Při druhém spuštění to udělá po mezerníku znovu, nicméně se to po asi minutě rozjede a už vše funguje klasicky. zároveň mi to dole na liště vedle hodin hodí zprávu, že skouší Office stáhnout nějaký doplněk nebo něco, ale nic nemůžu najít, nic nestáhne a takhle mi to blbe již asi půl roku. Stejný případ word nebo excel, spustím program, kliknu někam do textu, zásek na půl minuty a teprve poté mohu psát a editovat text.Prosím o radu, případně návrhy na řešení.Děkuji

Odpovědi na otázku

Nainstaloval sis nějakou ptákovinu.Nesdělil jsi verzi MS Office ani verzi OS.Předpokládám MS WNT a MS Office 2002 - 2013.Co s tím?Spouštěj sw z balíku bez doplňků. např.:[cesta]\excel.exe -sPomohlo?ANO:1) Zakaž všechny doplňky.2) Zakaž automatickou instalaci doplňků.3) Ujisti se, že pracuješ ve standardním účtu, ne v účtu s admin právy.Nepomohlo, stav je stejný:Požádej o pomoc kouzelníka:appwiz.cplMS Office -> pravomyš -> Zaměnit -> OpravitPak restartuj OS.Pomohlo?ANO:OKNE:OS je v dezolátním stavu.Možné příčiny:a/ exploity;b/ čističe;c/ tweaky.Co s tím teď?Standardní postup:1) Boot ze záchranného média.2) Připojení externího média se zálohou OS.3) Obnova zdravého stavu OS ze zálohy.4) Pečlivě prostudovat FAQ:https://faq.mople71.cz/cs/wnt/5) Dodržovat.6) Neinstalovat nesmysly.

Běžný stav po některých updatech Office...

Tak si office nainštalujte znova, trvá to krátko, starú inštaláciu odinštalujte.