» Poradna » Ostatní

Zamrzlá čtečka

Dobrý den, před měsícem jsem dostala tuto superčtečku a nevím, jestli jsem ji nezavařila, protože čtu hodně, fakt hodně. Dnes zamrzla, nejde vypnout, připojit k PC, nabít (je asi na 50 %) prostě nic. Dřív než začnu řešit reklamaci ne hledat nejbližší servis se chci zeptat, zda ji nelze nějak restarovat nebo oživit.

Odpovědi na otázku

Sice ses zapomněla pochlupit, o jaké "superčtečce" mluvíš, ale obecně reset takových přístrojů se dělá delším podržením on/off tlačítka >10sekund.

V návodu ke čtečce bývá i jak se resetuje - můj Pocketbook má tu resetovací díru, resetoval jsem obvykle narovnanou kancl sponkou.

Naspiš info o čtečce, jinak není, co radit. Já u PB, když zamrzne, ho také resetuji sponkou, je tam na to otvor.

Zajímalo by mě. proč minusy. Mám PB léta a v něm nainstalovanou spoustu aplikací, takže o tom něco vím. Jestlipak vy minusáři jste někdy měli čtečku v ruce?

PB je největší šmejd co jsem kdy koupil. Sobě i přítelkyni, jedna nefunguje vůbec, druhé každou chvíli z SD karty reinstaluji systém a držím ji při životě.

Ak ti zamrzla - tak ju je potrebné odmrznúť. Napr. v mikrovlnke (DeFrost), plynovej rúre, alebo dokonca na slniečku. Časom už nebude zamrznutá! Ale keď zamrzla - tak to nebude "superčtečka", ale "superšmejd"!

Ptejte se u prodejce, přístroj bude určitě ještě v záruce.Otázka je, proč se čtečka zasekla.Příčinou by mohla být statická elektřina = suché vnitřní prostředí + chůze po umělohmotném koberci a navíc oděv/prádlo z umělé hmoty ...

Ono se to prostě občas zaseknout může bez nějakého zjevného důvodu - za ta léta se mi párkrát stalo. Záruku bych řešil až ve chvíli, kdy nepomůže reset.