Zamrzávání systému, zřejmě chyba HDD

Dobrý den, asi před rokem jsem kupoval od známého PC (prodal mi ho za dobrou cenu i s monitorem, klavesnicí apod.) Vnitřek bedny jsem však změnil a až na zdroj a 1TB HDD tam je vše nové.Před časem začal však počítač náhodně zamrzávat cca na 5-30 sekund, a zhasla při tom HDD dioda. Disk ukazuje 6 stejných ATA chyb (odkaz dole)https://drive.google.com/openPC parametryMB: MSI 970A-G46CPU: AMD FX-4300RAM: 16 GBGPU: MSI GTX 950 2g OCSSD: Kingston SV300S37A120G 120 GBHDD: WDC WD10EALX-009BA0 1TBProvozní doba HDD je 7253 hodin aktuálně

Odpovědi na otázku

HDD odpoj, pak se uvidí. ☺

To už jsem zkoušel, problém je že ta chyba je nárazová a někdy se neobjeví pár dní a jindy jí mám kazdou pul hodinku, sice se PC nesekl ale měl sem ho vyndaný jen 16 hodin cca. Takže je možné že jsem měl pouze štěstí.

Zdroj?

Chieftec iARENA Serie GPA-400S 400WAle mrzne to ikdyž su třeba jen na FB a pul roku fungoval krasně

nainstaluj si tento program http://www.slunecnice.cz/sw/crystaldiskinfo/ a hot sem obrazek dekuji

Zkus vyměnit SATA kabel, máš tam dost chyb v komunikaci (předposlední řádek). Za to často může právě kabel.

885 (hex) = 2181 chyb

Kabel jsem měnil nedávno, ale zkusím v pondělí koupit jiný. Mimochodem, kolik je tak maximální provozní doba disku? 7000 hodin není málo a stejně bych uvítal větší disk.

Žádná normální doba není. HDD běhají, dokud nechcípnou a to může být kdykoliv. Od "hned po koupi" po "prakticky nikdy" (=přestaneš ho používat dřív než se rozbije, protože už je ti k ničemu). Pokud i po výměně kabelu bude číslo růst, může být něco s konektorem na desce (zapoj to do jiného) nebo vada v disku. Až tedy vyloučíš kabel a desku, zůstane ti jen poslední možnost - vyměnit disk.