Zamrzávání PC

Zdravím - potřebuji prosím pomoc s PC. Mám již tři roky staré PC a musel jsem reinstalovat WINXP - bylo jiz pomale a zapraskane - ale nebyl s nim problem co se týče zamrzání. Tak po nové instalaci se PC z ničeho nic a kdykoliv sekne - a ne při hraní her nebo tak ale při obyčejných věcech - pr.: Solitare, Internet, instalování prográmu - prostě procesy které žerou naprosté minimum. Ale před reinstalací WIN nebyl problém

Je to WINXP SP2.
Máte nějaké nápady co s tím? Pomohla by Defragmenatce a kontrola chyb na disku? Nebo máte i nějaké jiné návrhy a nápady jak se pokusit diagnostikovat prolém ¨( nejsem právě u tohoto PC ale zítra budu a budu schopen zkusit rady které mi sem napíšete )

Moje sestava :

Operační systém Microsoft Windows XP Professional
Service Pack OS Service Pack 2
Internet Explorer 6.0.2900.2180 (IE 6.0 SP2)
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Základní deska
CPU typ Intel Celeron, 2400 MHz (24 x 100)
Název základní desky Sapphire RS300AS4/RS300MS4
Čipová sada základní desky ATI Radeon 9000/9100 IGP
Pracovní paměť 480 MB (PC2700 DDR SDRAM)
BIOS Typ Award (11/11/03)

Zobrazení
Grafická karta RADEON 9100 IGP (32 MB)
3D-akcelerátor ATI Radeon 9000/9100 IGP (RS300)

Multimédia
Zvuková karta Realtek ALC655 @ ATI SB200

Nosiče dat
Pevný disk Seagate ST380011A 80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)
Optická mechanika HL-DT-ST RW/DVD GCC-4521B
Optická mechanika TEAC CD-W552E
SMART-status pevného disku OK

Oddíly
C: (NTFS) 38162 MB (32775 MB volných)
D: (FAT32) 38145 MB (37802 MB volných)
Kap.celkem 74.5 GB (68.9 GB volných)

Vstupní zařízení
Klávesnice Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard
Myš Myš kompatibilní s portem PS/2

Síť
Síťová karta OvisLink LFE-8139ATX Fast Ethernet Adapter

Periferní zařízení
Tiskárna EPSON Stylus Photo R300 Series
Ovladač FireWire Texas Instruments TSB12LV26 OHCI-Lynx IEEE1394 Host Controller (PHY: TI TSB41AB3)

DMI
DMI Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

1. jsou nainstalovány ovladače základní desky z CD k základní desce ?
2. jsou nainstalovány správné ovladače ke grafické kartě ?
3. jsou nainstalovány správně ovladače k tiskárně ( nejdříve ovladače a pak ,po vyzvání , připojena tiskárna) ?

Vsechno je - ale ted jsem si vzpomel ze kdykoliv dvakrát kliknu na hlavním panelu na ovládací software EPSON a chci se kouknout na stav inkoustových kazet tak hodí chybu - zpráva o chybách - odeslat/neodeslat atd.:

Ale instalaci jsem prováděl správně

P.S. na MB A GK jsou ovladače které tam šli dat - tyto chipsety se již dávno nepodporují poslední ovladače byli catalyst 6.4 a ty tam mám naistalované

ovladače k MB jsem instaloval z CD k Základovce