» Poradna » Programy

Zamrzanie

Na cisto novom pocitaci je nainstalovani Windows 98 SE SK a hocikedy pocitac zamrzne, disk stale svieti, je to fakt hrozne, zamrza velmi casti a hoci kde, asi ako sa mu chce.Neviete niekto co v tom moze byt ??? prosim !Je to: AMD 63-2 500, Maxtor 10G, 128M RAM, Nvidia TNT2 Ultra, SB 128 PCI, NE 2000 sietovka,...

Odpovědi na otázku

To bude tím Windows 98 SE SK,zkus jiný OS )

Myslím, že to bude spíš v té TNT2 vs mainboard. Na toto téma již bylo napsáno mnoho článků, i já s tím měl problémy. Zkus vyměnit desku. Když to nepomůže, přesedlej radši na 3dfx.

Nemas nahodou motherboard s chipsetem VIA? Jestli jo, tak ti poradim. Jestli ne, tak si misto Win98 SE nainstaluj Win98. Honza

ano je to VIA

Znamy problem karty RIVA TNT a motherboardu s chipsetem VIA, ktery jsem mel taky. Pokud si nenainstalujes tzv. Via patch, ktery bys mel dostat od slusneho prodejce PC na CD-ROMU, tak ti to bude mrznout furt, hlavne u her. Po instalaci tohoto patche se myslim nainstaluje VxD driver, IRQ miniport a jeste neco a po restartu to bude bezet jako blesk. Zjisti si teda typ svyho motherboardu a pokud nemas patch od prodejce PC tak ho budto sprdni a vymlat to z nej, nebo se podivej myslim na stranku www.viatech.com a tam si ho stahni.

Nainstaloval som ten patch a aj nove ovladace na graficku a zvukovu a stale to zamrza !Neviete co s tym ??

Vykasli se na Win98 SE a zkus normalni Win98. No jinak nevim...

Mal som velmi podobny problem s kartou ATI ALL in Wonder , zamrzal kazdych cca 5 minut.Vsetky problemy zmizli ked som vo Windowse vo vlastnostiach-grafika-hardwarove urychlovani stiahol urychlovanie.

chybicka krasy moze byt aj v zlom kontakte napajania disku, alebo datoveho kabla disku. Stava sa to najme po nejakej dobe prevadzky 5-10 min., disk sa zohreje a kontaktu prerusi. Odporucam skontrolovat oba kable.

Ano, poslední dobou jsem viděl řadu kabelů pro UDMA (80 žilových), které ač vypadaly nepoškozené, byly nespolehlivé.Také zkuste v Setupu zakázat (Disable) položky jako Delay Transaction, PCI Concurrent a další, které jsou v téže sekci.

Když už ste o tom začali, potřeboval bych poradit. Mam MB Soyo 5EMA+ s chipsetem VIA (ETEQ), k6@400MHz, 64 MB PC100, Matrox Millenium Power Desk PCI a onu problemovou SB 128 PCI.Ni za boha nemužu rozfungovat SB s w2k. Bez zvukovky běhaj v pohodě, zkoušel sem dokonce dvě verze, nějakou betu a pak i release. Jakmile chci w2k nainstalovat, a mam tam vraženou zvukovku, tak mi instalace vytuhne při detekci HW, myslel sem si nejdřiv, že je to tou Betou, ale dělá to i release.I když zvukovku vyndam a nainstaluju je bez ní, pak jim vnutim nejnovější drivery pro w2k z webu Creative, tak pak tuhne při bootu .( Čim by to mohlo bejt ? nemůže to bejt třebas nastavením PCI v BIOSu ? nebo tak něco ? koukal sem, že v jinych forech lidem funguje, přestože SB 128 PCI neni v Hardware COmpatibility List. Ještě vyzkoušim použít AGP grafarnu, ale o vysledku dost pochybuju, prosim HELP!btw: jak si ma člověk koupit windowsy, když by mu nešly ani nainstalovat ? :/slyšel sem totiž taky někde cosi o tom, že w2k prostě nebudou podporovat starší HW