» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zamrzání win 10 při nečinnost

Zdravím Vás,vlastním notebook Lenovo s win10 a cca poslední měsíc jsem si všiml, že mi náhodně zamrzá systém. Děje se tak, když na něm chvíli něco nedělám. Při aktivní práci na PC se tak nestane. Systém zamrzne, nejde s ním nic dělat (někdy stačí 10min někdy třeba 45min), jen se točí kolečko načítání a pomůže mi jen tvrdé vypnutí notebooku. Nevíte prosím, co to může způsobovat? Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

skus vypnut uspavanie

Díky moc, vyzkouším :)

Tak bohužel problém přetrvává - režim spánku jsem vypl jak v nastavení baterie, tak přes příkazový řádek. Nějaký další tip, čím to může být?

cista instalacia windows. Potom cista instalacia na iny SSD, potom vymena ram modulov, potom podla veku bud reklamovat alebo autorizovany pozarucny alebo serviszahodit a kupit novy

Pokud máš SSD vypni defragmentaci.

Nene, SSD právě nemám, je to HDD

Tak to bys tu defragmentaci udělat měl.

Pitomost. To, čemu říkáš "defragmentace", se už dávno jmenuje "optimalizace" a je blbost to vypínat. Pro HDD to dělá defragmentaci, pro SSD se to stará o trim a další věci, co jsou u SSD třeba. Vůbec není potřeba do toho sťourat.Zkus si najít nějaké aktuálnější články, než jsou ty z doby, kdy SSD přišly na trh a operační systémy s nimi neuměly pracovat. Jsme i 10 let dal, pokud jsi si nevšiml.

Je defragmentace rychlá optimalizace a úplná optimalizace,takže ta defragmentace je pořád jen defragmentace. Ale zkus Crystaldiskinfo ať víš jak na tom ten HDD je zda už není na odchodu.

"Je defragmentace rychlá optimalizace a úplná optimalizace,takže ta defragmentace je pořád jen defragmentace."Prosím o překlad do nějakého srozumitelného jazyka.

Chcete znát nějaký konkrétní údaje z Crystalinfodisku? Já těmto věcem moc nerozumím, každopádně stav to píše DOBRÝ

Koukal jsi na SMART výpis disku, zda je v pořádku? Takto se může projevovat vadný disk.

Disk health, performace, temperature je GOOD. Nějaké další parametry, které je potřeba znát? V tomto se moc nepohybuji

Tak to by to mělo být ok. Pokud chceš mít jistotu, roztáhni to okno tak, ať jsou vidět všechny řádky najednou a dej sem screen. Třeba pomocí ctrlv.cz

Screen zde: https://ctrlv.cz/JU6r

Jsi o záložku jinde, koukni na SMART.

Mimochodem, je zvláštní, že někdy PC celý den běží i když na něm nejsem a pak večer zamrzne třeba 4x po sobě, když na něm chvíli nepracuji.

Nene, má to 8Gb ram. To je důvod, proč bych NTB chtěl vyměnit, každopádne chci, aby ještě chvíli posloužil. Jinak, mám ho 3 roky a toto se děje poslední cca měsíc

Systém máš aktualizovaný a taky se podívat do volitelných třeba tam bude něco co je potřeba instalovat.