» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zamrzání PC

Mám Windows 7, 64-bit, 8GB RAM a posledního půl roku mně zamrzá PC. Zpočátku to dělalo třeba 1x za měsíc, později se číslo navyšlo. Například dnes zamrzlo už 2x.Zamrzání PC se projevuje při jeho zapnutí, najetí do windows a jakmile najede do plochy, zamrzne a je nutné provést tvrdé vypnutí.PC je staré snad 10-12 let, tak že mám strach, aby neodcházela některá HW část nebo samotná základní deska.Ve složce /windows/Minidump/ jsem našel poslední dva zápisy. Jen nevím, jestli to k něčemu dojde, protože při zamrznutí PC je vždy nutné provést tvrdé vypnutí.Minidump: http://leteckaposta.cz/524864444

Odpovědi na otázku

Chtělo by to napsat první všechny komponenty, včetně štítku ze zdroje, ale většinou může odcházet pájení, kondenzátor, disk, řadič, zdroj celkově, nebo máš jen špatnou instalaci Windows, u těhle závad by byla reinstalace to první k provedení

Win7 jsem tam přeinstalovával před pár měsíci. Tím to nebude.

Nesdělil jsi hw sestavu včetně verze BIOSu|UEFI a typ zdroje.V obou případech BSOD:0xa v kernelu.=> vadný hw, s největší pravděpodobností vadný/nekompatibilní/extrémně přetaktovaný modul RAM.Teoreticky je možná i chyba řadiče RAM, ale to se vyskytuje vzácně.Co s tím?Memtest:https://www.memtest86.com/download.htmStáhni .iso a vytvoř bootovací médium.Boot z ext. média -> přes noc.Vyřadit vadný/nekompatibilní modul.Pokud Memtest nenašel žádnou chybu:1) reset CMOS do defaultu; samozřejmě s odpojeným zdrojem;2) BIOS|UEFI:-> Setup optimals;-> zkontrolovat/nastavit původní režim diskového řadiče;-> zakázat Fast Boot.

Toto presne som už riešil, PC sa po zapnutí seklo a nič nepomáhalo. Potom som si náhodne všimol že keď som PC posunul zo stola na zem, začala normálne fungovať, keď som následne do neho zavadil stoličkou, prestalo ísť a zamrzlo.Problém bol v tedy so základnou doskou, sloty na RAMky už nedržali tak akoby mali ( Preto sa nemá často hrabať v PC ) a pri nárazoch sa RAMky zasúvali a vysúvali.Riešenie bola kúpa novej dosky, ale chalan to vtedy vyriešil dedinsky, tak že do toho plastového cvakátka strčil papierik a tým vlastne RAMku upevnil :D