Zamrzání PC

Zdravím nadšence i profíky.Potřebuju jakoukoli radu k problému.Sestava :AMD 8350 visheraNVIDIA GeForce GTX 560 TiSSD ADATA 64GB + 2x 500GB Green western Dig.zdroj ODIN 550Wram FURY hyperX 2x 8GB white ed.Problém:Mám plně novou pc sestavu ale dochází k těmto problémům:Zamrzání v náhodných časových intervalech vždy na 2 minuty.Při náročnějších aplikacích bluescreen se seknutým zvukem.Moje řešení:Řešil jsem to zjišťováním chyb v software na XP, Win7, Win 10.Mem testy po 16 hodinách nic neobjevil,HDD je v rámci normálnosti avše vždy testováno na nových systémech.Následně jsem zkoušel měnit komponenty a problém nastává jen s ram pamětí od FURY HYPERX.Po instalaci jiné ramky vše v cajku.Své ramky jsem zkoušel na dual i single chanel.Své ramky jsem také reklamoval a dostal sem rovnou nové (udajně).Myslím, že to může být nastavením ramek v biosu ale netuším jak .

Odpovědi na otázku

- Je to cpu přetočené ? - Jako vím, že u přetočených intelů ty Kingstony "zamrzají" celý pc pokud se šáhne na blck, ve stocku to nic nedělalo... Může to být prostě kombinace desky, cpu a pamětí...

Co novější bios, to jsi zkoušel ?

Právě koukám na tutoriály "jak upgradnout bios"

Sám jsem nic netaktoval, nemám na to chladič... Ale všíml jsem si že v HW monitoru se ukazuje, že se samovolně přidává napětí a tím i frekvence procesru. Pohybuje se to mezi 4.0 - 4.2 Ghz.

Tak to je standardní takt 4GHz + 4,2 na turbo co se teď dívám, že si cpu přidává a ubírá je normální. Spíš teď přemýšlím, že mám u FX 6350 (což je skoro stejné cpu) Kinston paměti taky a nikdy to nehaluzilo... podle mě to je kombinace desky (víme jaká deska ???), cpu a pamětí... Pokud to s žádnými jinými nedělá, asi bych je prostě vyměnil... Ale máš to 100% oveřené, že jsou to paměti ?Ale před tím vším updatni bios - většinou nahraješ soubor s biosem na flashku, najedeš do biosu a vybereš něco jako update. Nic složitého...

BIOS je upgrandutý ale těsně po jeho upgradu opět BSOD.Pdole bsodu jde o nekompatibilitu, jestli by mohl někdo poradit zda tahle deska s těmito ramkami jsou vpořádku nebo ne? Já se v profi angličtině nevyznám :/ MB: msi 970a-643RAM: HyperX FURRY 2x8GB (16GB)

To vám nikdo nepoví a už vůbec ne podle názvu. Ram paměti mívají během výroby stejný název i vlastnosti, ale mění se série nebo čipy. To potom změní kód ram.např tyto:https://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-blac... mají kód tento:HX316LC10FBK2/16pod tímto kódem jsou zapsané ramky, které výrobce testoval na své desce a tím potvrzuje jejich funkčnost. To ovšem znamená, že mohou fungovat bez potíží i jiné netestované, ale také nemusí (děje se málo, ale stává se - asi váš případ). Takže vrátit a koupit jiné.Pokud se jedná o tuto deku (vámi napsaná není - asi jste si spletl G se 6:https://www.msi.com/Motherboard/support/970A-... Tak seznam testovaným pamětí je tady:https://www.msi.com/file/test_report/TR10_274...

Ještě malé info, jeden z problémů je i časté padání prohlížečů (chyba na stráce).Abych odpověděl proč si myslím, že jde o ramky a tohoto tipu: Měl jsem 5 týdnů jednu ramku Kingstone 8GB a naprosto bez potíží.

Si najdi ty paměti v seznamu u desky... Nebo si puč od někoho ještě 3. paměti a budeš vědět víc... DDR3 se teď všude válí.... Zkoušels nechat jet jen jeden modul ? Případně máš je nasázené v desce jak mají být ?https://www.msi.com/file/test_report/TR10_274... Jinak ta deska pro 8350... šetřilo se kde nemělo, jako 970 je ok, ale ta kaskáda, to je bída...