» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zamrzání PC

Dobrý den,posledních pár dní se mi PC zasekává při koukání na video, nebo hraní WoWka. Lag vždy ovlivní jak program, takže např. hra se zasekne na pár vteřín(někdy i desítek), tak i zvuk(pořád se opakuje jeden úsek). Zkoušel jsem hodně věcí, změnit antivir (z Esetu na Aviru), ta našla jen 3 hrozby a pořád se PC sekal. Taky defragmentaci disku, projet pc CCleanerem a Registry Mechanic. Taky jsem zkoušel Malwarebytes, ale ten mi nešel nainstalovat. Na ovladače jsem koukal a ty by měly být up to date. V počítačích nejsem moc zběhlej, projížděl jsem fóra a nenašel nic zásadního. Jediná věc, která na chvíli pomohla, byla Microsoft podpora. Podle ní jsem odinstaloval řadiče IDE ATA/ATAPI a pc najednou na nějakou dobu šel, ale po pár hodinách hraní wowka se zase objevily freezy.Doufam, že jsem popsal problém dostatečně, tady je ještě výpis Diagnostiky z Game Boosteru:Game Booster Diagnose Report v1.0date: 2015.02.22 09:51:19----------------------------------01 - Operation System----------------------------------0103 - Operating System : Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 3 (2600.xpsp_sp3_qfe.130704-0421)0104 - Language : Czech (Regional Setting: Czech)0107 - BIOS : BIOS Date: 11/02/07 11:12:34 Ver: 08.00.120108 - Processor : Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz (2 CPUs)0109 - Memory : 2048MB RAM0110 - Available OS Memory : 0111 - Page File : 549MB used, 7484MB available0112 - Windows Dir : C:\WINDOWS0113 - DirectX Version : DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)0114 - DX Setup Parameters : Not found0115 - User DPI Setting : 0116 - System DPI Setting : 0117 - DWM DPI Scaling  Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Koukal si v jakém stavu je disk ?1)Crystal Disk Infohttp://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... 2)HDTunehttp://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/benchma... Error Scan a nezaklikávej Quick ScanKdyžtak udělej obrázky a někam nahraj a dej sem odkazy

Projedu to tim a dam vědět, díky :)

Ja by som skusil dat CPU na default ak je pretaktovany. A deaktivoval gamebooster najlepsie odinstaloval. Zrejme vypina sluzby v pozadi, aby uvolnil RAM a to potom sposobuje problemy. Na zvazku D: HDD mas asi chybny blok, takze treba otestovat HDD na chyby povrchu a integritu FS. A chyby radsej kontroluj cez Windows eventlog, ten je sucastou systemu (WIN+R potom eventvwr.msc /s). Este by som okrem Malwarebytes Anti-Malware nepouzival ziadny iny antivirus. Mas slaby PC, sice Windows XP, ale vela zbytocnych programov a sluzieb v pozadi. Ak je pripojene nejake USB zariadenie volant, joystick a pod. tak to odpoj, ked to nepotrebujes. Je mozne, ze sa ti to prehrieva? Skontroluj teploty, len nie v BIOSe, tam ti to velmi nepomoze.

CPU přetaktované neni. Gamebooster jsem instaloval až po objevení problému a trošku pomáhá. D jsem teď testoval pomocí HD Tune a nenašel mi žádnou chybu, ještě se musim vrhnout na C. Malwarebytes mi nejde nainstalovat, zkoušel jsem opravit chyby podle jejich stránek, ale nepomohlo to. Teploty nevypadají moc dobře, přesunu počítač na lepší místo, kde se mi nepřehříval a uvidim, jestli se zlepší ;)K těm programům: poradil by jsi mi jaké mam vypnout? Nerad bych omylem zrušil něco důležitého..Windows Eventlog jsem spustil, ale vůbec se v něm neorientuju.

K tomu anti-malware, stiahni si toto http://downloads.malwarebytes.org/file/mbam_clean a s tym poriadne odinstalujes ten soft. Po restarte ztiahni potom najnovsiu verziu http://www.malwarebytes.org/mwb-download/confirm/ a snad potom to uz pojde.

Este je mozne ze sa to neda nainstalovat koli nejakemu virusu alebo tej Avire. Ja pouzivam Eset Smart Security a Malwarebytes Anti-malware a v pohode.

Malwarebytes jsem zkoušel odinstalovat pomocí toho programu, v tu dobu jsem už neměl ESET a pořád mi to nešlo. Potom jsem nainstaloval Aviru, ale koukam, že taky neni ideální.. při startu žere hodně paměti.

V Eventlogu si otvor "Vlastni zobrazeni" a v nom "Udalosti spravy" a cervenou sa zobrazia vsetky chyby.

Tady je přehled chyb z Eventloguhttp://www.nahraj-obrazek.cz/

Jak to vypadá v Crystal Disk Info či HDTune ??? Dej sem screeny

120GB disk je tu:http://www.nahraj-obrazek.cz/500GB disk úplná kontrola je strašně pomalá, trvalo by to přes den. Rychlá kontrola vypadala stejně jako u 120GB disku, vše v greenu :)

Mal si si ich zoradit podla datumu a kazdu rozkliknut aby sa otvorilo okno s info. A hlavne aj System cast ak su tam chyby.

Hned na prvom obrazku tam mas velky problem...Precitaj si pozorne co je v popise chyby a rozmyslaj nad tym.K tomu programu "mbam.exe" chyba kniznica msvcr100.dll !Ako moze program spravne fungovat, ked mu chybaju kniznice ?Mozno si pouzil nejaky cistic, ktory ti tie kniznice vymazal....A to som pozrel len ciste nahodne jeden obrazok.Ak tam budes mat hodne takych chyb, je lepsie ten system nainstalovat znova ako cistu instalaciu.

Je to riadne rozhodene. Zrejme je to aj riadne zavirene. Tu uz zrejme pomoze len sken pomocou bootovacieho CD s nejakym antivirom. Alebo rovno preinstalovanie OS.

Asi bych to viděl rovnou na přeinstalaci OS, děkuju za rady :)

Taky koukam že mi jedno CPU pracuje na 99% a druhé na nějakých 5-10%.. je to normální?

Musis zoradit procesy podla CPU a zistis, ktory proces ti zatazuje jadro.

1. Otestuj si RAM pres CD systemu, nebo boot CD+linux2. V programech odeber vse snazvem toolbar3. Nainstaluj www.slunecnice.cz/sw/advanced-windowscare/Potom nech procistit a program odinstaluj.4. Restart

Hiren'sBootCD (soubor testovací a opravných programů):http://www.hirensbootcd.org/download/vypaluje se ISO ve staženém archivu jako obraz:http://abload.de/img/snap7589p8rl4.pnghttp://abload.de/img/snap7590cvp23.png´nebo USB:http://www.hirensbootcd.org/usb-booting/A pokud na nic nenarazíš obnov OS ze zálohy, pokud nezálohuješ znova instaluj.

mrknu se na to, děkuju

Tak jsem přeinstaloval celé PC a většinu chyb to vyřešilo, jenomže freezy přetrvaly..U jednoho disku mi psalo, že je nejspíš poškozený (ten disk, na kterém mam nainstalovám windows).. znamená to, že je na vyhození? A jestli je na vyhození, můžu nějak efektivně přetáhnout data z jednoho disku na druhý? Nechce se mi znova instalovat všechny ovladače

Instalace systému + ovladačů je tak na hodinu. Tím, že se tady budeš zabývat problematikou přenosu driverů apod. strávíš mnohem více času než čistou instalací z USB Flash-Disku + manuální instalací ovladačů..

Dej si tam alespoň 7čky, tohle je hrozné..

Já ti psal, že HDTune (na tom boot CD) máš nejprve otestovat disky. Pokud ti nějaký zamrzá dokonce ani nemusí být aktivní (s OS) tak ti bude zamrzat celé PC, dokonce ten disk pokud zcela selže zablokuj start celého PC = BIOS mu dá stopku. Kup nový disk a pak instaluj OS.