» Poradna » Programy

Zamrzání PC

Zdravím, mám zvláštní problém, se zamrzáním PC.Jedná se s největší pravděpodobnostní o chybu systému, nicméně reinstall se mi dělat momentálně nechce a rád bych zjistil příčinu.Se spolubydlícími jsme změřili teploty komponentů, které byli v pořádku, poté jsme zkusili vyměnit jednotlivé komponenty (2x RAM, grafiku, zdroj, větráky), disk jsme otestovali, na něm není nejmenší chybka. A počítač stále náhodně zamrzne, je to opravdu náhodné a nejspíše je to nějaký proces, či něco, ale odchytit to nedokáži, má někdo nějakou radu, jak to zkusit vyřešit?Začalo to dělat zhruba po 2 měsíčním reinstallu, kdy jsem nahrál, vše potřebné a od té doby jeli jen windows update (bod obnovení také nepomohl, ani do měsíčního zpátečního bodu).A ano, reinstall udělám až opravdu v zoufalé situaci.

Odpovědi na otázku

Celkem snadno se da otestovat RAM (Memtest86+) a disk (HD Tune).Pak se da vyzkouset provoz s jinym zdrojem, pokud je nejaky duveryhodny aspon docasne k dispozici.Je neco zajimaveho v systemovem logu?

RAM jsme měnili a zdroj též, takže tím to nebude, zkusím ještě ten HD Tune, ale disk jsme již kontrolovali.Můžeš blíž specifikovat, co myslíš tím v systémovém logu?

Log operacniho systemu Windows.Nastroje pro spravu / Prohlizec udalosti.

Zde jsou nějaké chyby, ale ne kritické, většina chyb je týkající se DHCP apod, tudíž nic zvláštního si myslím.

Takže jsem to otestoval ještě tím HD Tune a výsledek si myslím že v pohodě, čtení je v pohodě průměr 100 Mb/s, v Healthu všechno ok, error scan nic nenašel, teplota 34 C.

Pokud v Error Scan neni nic cerveneho, je disk OK.

Ano, vše je zelené.

otestuj HDD cez HDtune

co tohle, mně to kdysi zamrzávání vyřešilohttp://pc.poradna.net/q/view/448693-nafoukle-ko...

Nafouklé kondíky jsme kontrolovali, taky ok.