Zamrzání PC s FX-9590

Ahoj. Mám problém s počítačem. Mám Desku msi990 fxa, procesor AMD fx9590, Asus GTX1050ti expedition, 600w Ace power zdroj a 16gb ddr3 RAM. Vodní chlazení cooler master. Vím, Četl jsem o tom že je procesor zbytečný, k ničemu atd, ale na to už je pozdě a potřebuju pomoct. Při hraní Rustu cca po 10 minutách pc zamrzne, a nic nejde dělat. Teplota procesoru je vždy do 70 stupňů, což mi přijde v pohodě. Proto nechápu, co se děje. Máte nějaké nápady co by s tím mohlo být a jak to řešit? //titulek doplněn//

Odpovědi na otázku

Ten CPU není zbytečný. Ten je naprosto šílený. Je to 220W hovado, které AMD nikdy nemělo pustit do volného prodeje. Udělali to jen ze zoufalosti, protože roky nic nového neměli.70°C je u FX moc. Mrkni se na takty, klidně se vsadím, že ti padají dolů, aby se CPU uchladilo. Takže máš nejspíš blbě nasazený chladič. Mimochodem kombinace takového hovada se "zdrojem" Ace power, je také dobrý vtip. Naštěstí máš alespoň desku, která to CPU oficiálně umí (byla tu spousta borců, co to nacpali do levných křápů bez podpory). A ještě se mrkni, co máš v desce za BIOS, FX-9590 podporuje až od verze 4.7. Takže pokud tam máš nějaký starší, může být problém i v tom, že ho deska nezná a nastavuje mu špatně hodnoty. U AM3+ jde bohužel PC spustit i s nepodporovaným CPU (viz. ti borci s 9590 v kancl deskách s 760G za litr).

Chyba. Deska ho umí od 1.0, takže v tom to nebude. Koukal jsem na špatný sloupec.Takže chlazení. Na 70°C se ti FX nesmí vůbec dostat.

A nemysli si, že 70°C je nějak málo. Ona to totiž není teplota přímo jádra, ale o kus vedle. Reálné teploty na jádrech to nikde neukazuje a jsou o dost vyšší. Proto jen do 70°C.

Díky za radu. CPU jsem kupoval použitý s deskou a RAM, s tím že jsem přidal RAMky ze svého starého počítače, abych měl 16gb. Napadlo mě dát pryč ty mé (úplně stejné) a ejhle, už to běží jak má. Takže to bylo RAMkama. Chladič je nasazen dobře, prach taky žádný. Takže asi seženu nový, i když mi znamej s PC servisem tvrdil, že by to měl uchladit.

Jediné, co mě napadá ale počítač vypadá podle konfigurace nově, pořádně vyčistit od prachu (jestli tam není studený spoj) nikde nepíšeš o teplotě GPU, tak kdyžtak taky zkontrolovat.

Kamo, mal som rovnaky problem, prave dnes som to vyriesil ! Jedine co treba je vypnut turbo procesora v BIOSe!