» Poradna » Ostatní

Zamrzání PC při stahování z webu

   Po několikaletém samostatném opravování PC jsem se o víkendu dostal do úzkých.  Stala se mi dost záhadná a zásadní chyba. Při stahování souborů přes webové stránky, ale i z e-mailů mi PC totálně zamrzá (někdy se dokonce objeví černá obrazovka) a musím ho restartovat. Někdy zamrzne už jenom při otevření e-mailové schránky (bez souboru). Mám Win XP Prof. česká verze 2002, SP1, předtím angl. verze Win XP Prof., SP 2), spojení přes UPC kabel. modem a router. Zkoušel jsem stahovat přes IE 6 a Mozillu. Ostatní 2 PC v bytě nadále stahují bez problémů.    Snažil jsem se něco o tom nastudovat, ale nikde taková chyba není popsaná. Řešil jsem to různými  antivirovými testy, testem na červy a trojany. Potom jsem přemazal Windows na spomínanou českou verzi, vymazal všechny moje soubory z C disku, zkontroloval internetové spojení, kabely,přípojky a modem ale nic nepomáhalo.  Nakonec jsme zformátoval C disk a nahodil české Windows, ale moje 6 hodinová práce byla k ničemu.   Napadlo mne, zda-li někdo přes nějaký prográmek nemůže na mé IP něco poslat, aby mně přerušil pokaždé spojení. Nic jiného už mě nenapadá.   Děkuji za každou radu.

Odpovědi na otázku

Zkoušel jste otestovat paměti? Program MemTest. Prostě bych začal od těch jednodušších věcí - mrknul bych na zdroj, na teploty (jestli je v pořádku chlazení) apod. Může to být opravdu nelogická prkotina.

Kdo vlastně jsi?Tady 3x Martoník a jednou Tygr, u "kolegy" Tigr...

I kdybych tvůj nick neviděl, tak poznám kdo to psal  Jo nastuduj si něco o sdílené adrese a překladu adres, budeš nejspíš hodně překvapen.

Myslíš, že tři lidi během hodiny pokládají zcela identické dotazy?

zdar, niečo podobné robilo na jednom PC čo som opravoval, všetko behalo v poriadku, hry, programy ale ke´d som sa pripol na net, tak po niekoľkých minútach počítač zmrzol, či už v IE, alebo Mozille, pri stahovaní pošty, urobil som všetky testy, vymenil pamäte a nič nepomáhalo. Čuduj sa svete, z posledných síl som ešte spustil DXDIAG a pri renderovaní 2D grafiky to zamrzlo. Nakoniec to bolo ozaj tou grafikou a konkrétne časťou ktorá mala na starosti dvojrozmerné vykresľovanie. Pri zapnutí netu sa chcelo na kadejakej stránke spúšťať vo flashi a vtedy to padalo. V&menil som grafárnu GF 5200 (v záruke) a už to maká ako má.