Zamrzání PC při stahování z webu

   Po několikaletém samostatném opravování PC jsem se o víkendu dostal do úzkých.  Stala se mi dost záhadná a zásadní chyba. Při stahování souborů přes webové stránky, ale i z e-mailů mi PC totálně zamrzá (někdy se dokonce objeví černá obrazovka) a musím ho restartovat. Někdy zamrzne už jenom při otevření e-mailové schránky (bez souboru). Mám Win XP Prof. česká verze 2002, SP1, předtím angl. verze Win XP Prof., SP 2), spojení přes UPC kabel. modem a router. Zkoušel jsem stahovat přes IE 6 a Mozillu. Ostatní 2 PC v bytě nadále stahují bez problémů.    Snažil jsem se něco o tom nastudovat, ale nikde taková chyba není popsaná. Řešil jsem to různými  antivirovými testy, testem na červy a trojany. Potom jsem přemazal Windows na spomínanou českou verzi, vymazal všechny moje soubory z C disku, zkontroloval internetové spojení, kabely,přípojky a modem ale nic nepomáhalo.  Nakonec jsme zformátoval C disk a nahodil české Windows, ale moje 6 hodinová práce byla k ničemu.   Napadlo mne, zda-li někdo přes nějaký prográmek nemůže na mé IP něco poslat, aby mně přerušil pokaždé spojení. Nic jiného už mě nenapadá.   Děkuji za každou radu.

Odpovědi na otázku

tohle vypada na hw problém jak se pripojuješ k webu, asi pomocí síťovky zkus druhou

ptáš se, jestli "někdo přes nějaký prográmek nemůže na mé IP něco poslat" - jistě, to dělá spousta internetových červů, ale pokud máš router (jak píšeš) a pokud v něm nemáš přesměrované porty na tento počítač, tak na tento počítač nemůže nikdo nic poslat.V případě portů přesměrovaných na tento PC by mohl pomoci nainstalovat firewall.v tvém případě bych zkusil vyměnit síťovku, popřípadě zkusit nainstalovat nejnovější ovladač z webu výrobce čipové sady (nepoužívat ovladače z windows ani z CD dodaných s kartou a ani pokud možno ovladače OEM-výrobců).

Já mám modem zapojený do USB a tež se mi to sekalo,tak jsem koupil jiný řadič USB do PCI a je po problému,jen jsem ještě musel zatrhnout staré porty v biosu