Zamrzání PC po výpadku elektřiny

Dobrý den, Potrřeboval bych pomoci s PC které se mi po výpadku elektřiny zacalo po chvilich freezovat. Stalo se to 2x zasebou a pomohl jen restart. Poprvé při hře a podruhé už v prohlížeči. Pro jel jsem HW pres Crystal disk info a vyhodnocení bylo bez problemu. Teploty jsou v normalu jak deska, cpu i gpumám 990FX s amd 9590 na chlazeni nzxt x41 (vodník) graficka karta zotac 960 4g .Ano procesor je strašnej žrout ale ve spravným case a s dobrým chlazením to jede 3 roky. Momentalne PC jede v prohlížeči v pořádku 20 min ale jakekoliv vytížení jak youtube nebo hra ho zasekne. Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Je to už starší kousek a jak sám píšeš - žrout jako sviň. Co tam máš za zdroj a jak je starý? Co tam máš za desku?

AMD 990FX a zdroj ted nevím nebo nevidím značku ale je to 700w

"700W" o zdroji nic neříká. Viděl jsem zázraky s obrázkem "900W", které nedaly sestavu s polovičním příkonem, než máš ty.

OK tedy, zitra zkusim rozebrat sestavu a zjistit vic o zdroji. Ted pc jede bez freezu hodinu tak uvidíme. Alespoň vyčistím case.

ak to robi po vypadku prudu, tak to moze byt zdroj, rovno tam otestuj iny zdroj, ked nemas, zober to do servisu.

Jeste mam jeden takovy poznatek, pri pouziti Video card stability testu po 2 minutach vyjela teplota GPU na 77 a grafika zacala hučet a vydavala zvuky jako cvrček na amfetaminu. Po vypnuti to spadlo na 61 a potom se PC freeznul.

Pravděpodobně došlo k poškození zdroje.

Zdroj je corsair cx850m cili to bude asi 850w a ne 700 jak jsem si myslel. Starej bude 3-4 mozna vic let