» Poradna » Notebooky

Zamrzání integrované karty

Dobrý den,na svém Acer Aspire E15 E5-572G-728N mám integrovanou kartu Intel HD Graphics 4600 a NVIDIA GeForce 840M. Při normální činnosti, tj. facebook, mail, etc. Najednou notebook zamrzne a po chvíli vyskočí dialogové okno: Ovladač zobrazení přestal odpovídat a byl úspěšně obnoven, s tím, že mi to hlásí ovladač pro Win 8, který byl před upgradem mým systémem. Notebook byl s tímto systémem pořízen. Poté jsem však přešel na Win 10. Někdy však zamrzne úplně a nepomůže nic jiného, než hard reset. Pokoušel jsem se stáhnout ovladač pro Win 10, ale odpovědí mi je pouze, že ovladač je aktuální. Mám ze správce zařízení ovladač odinstalovat a poté, stažený pro Win 10, nainstalovat?Raději se zeptám jako amatér, než abych udělal nějakou hloupost.Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Zkus si ze stránek Intel stáhnout ovladač na integrovanou GPU pro Tvůj procesor.

To jsem samozřejmě učinil. Vyhledal jsem si ovladač kompatibilní s i7-4712MQ a pro svůj systém. Ale při instalaci mi je sděleno, že ovladač je aktuální a následně je instalace zrušena. Dále mě zarazilo, že je ovladač k datu srpen 2015.

Ovladač grafiky nemá nic společného s procesorem. Váš problém je nekompatibilita ovladače grafiky a používané verze Windows. Používejte systém, k němuž existují funkční ovladače.

Ještě doplním, že pro notebooky se používají ovladače stažené ze stránek výrobce notebooku.

Při použití ovladače od výrobce jsem si polepšil o 2 měsíce, tj. jsem na říjnu 2015. Uvidíme, jestli odpadne můj problém. Děkuji Vám.

Není zač děkovat .

Tak to aktuální ovladač vážně nemáš

Ono hlavně je největší kravina upgradovat. Jistota je čistá instalace W10. Předejde se tak mnoha problémům - nižší výkon, plnější disk, bordel v systému, pády, zamrzání, nefunkční programy a podobně. Názornou ukázkou je třeba právě tohle, kdy ti to naprosto samo nainstalovalo zpět ovladač pro W8...

Až budu mít volnější režim, určitě si udělám čas na zálohu dat a udělám, jak říkáte :) Děkuji za tip/radu/upozornění :)