Zamrzání a mizení samsung ssd 840 120gb

Zdravím, chtěl bych poprosit o radu. Asi před pů rokem jsem si pořídil ssd samsung 840 120gb. Nepoužívám ho jako systémový, jako systémový mám jiné ssd. I přesto ale už během instalace win na druhé ssd jsem zaznamenal problémy s tím, že instalace byla neskutečně pomalá, často se zasekávala atd. Nakonec se win nainstalovaly, jenže nastaly problémy s tím, že při používání disku docházelo k jeho zamrzávání a mizení. Mám základní desku Asus P8P67EVO, ssd jsem měl ve sata3 slotu s řadičem Marvel, což jsem se dozvěděl, že může dělat problémy, tak jsem kabely přeházel do intel slotů, aktualizoval bios desky, a vypadalo to že už všechno běží v pohodě. Jenže teď se problémy vrátily. Pokud používám něco, co je už na ssd nainstalované, tak to běží v pohodě a nic se neděje, ale jakmile na něj chci něco nakopírovat, nainstalovat, nebo i jen pusti AS SSD, tak po chvíli úplně zamrzne na chvíli celý systém, po chvilce se probere, ale disk už je mrtvej, chvíli ho jde ještě procházet, a nakonec úplně zmizí. Když se pokouším aktualizovat firmware přes magician, tak to vždy zamrzne na 60% a opakuje se stejný scénář.Chci se zeptat, jestl je to prostě vadný kus, nebo to může být i něčím jiným. Budu rád ža každou radu.

Odpovědi na otázku

Proč jsi si nepořídil další disk stejný jako systémový (já preferuji Intel, netajím to)? Pokud jsi s tím byl spokojený, proč jako druhý kupovat jiný? A pokud jsou oba stejné a stejně udržované, pak reklamace, protože deskou to nebude.

Prostě to byla příležitostní koupě.

Aha, a byl nový, tedy v záruce?