Zamrzá windows, popřípadě se vůbec nenačte. Neznámá příčina. Možná chyba hardwaru.

Minulý týden mi zamrzl u notebooku windows (XP), nedalo se nic dělat, tak jsem ho natvrdo vypnul. Po zapnutí se windows začal načítat, v kroku kdy se má objevit obrazovka vítejte, zůstala jen černá obrazovka s občasnou chybou. Chybová hláška byla typu: Na adrese 0x77e76f35 odkazovala na adresu paměti 0x0000000.1 nelze provést operaci: write. Tato chyba s rozdilem adresy pameti se objevovala už dříve ale jen sem ji přehlížel. Notebook se nerozjel ani ve stavu nouze ci pod rezimem VGA. Napadlo me chyba ramek. V notebooku mam 2x1GB a říkal sem si, že nemohly odpadnout obě, po různém prohození furt stejný problém. Nakonec se mi podařilo system preinstalovat a vypadalo vse vporadku, dva dny na to stejny problem. Tentokrat po nacteni biosu cerna obrazovka namisto nacitani windows, po chvíli začal windows načítat, po načtení opět jen černá obrazovka, předešlé chyby se již neobjevovaly. Usoudil sem, že jde o vadný hardisk a to proto, že jsem vyzkoušel jej zaměnit s jiným. Jiny hardisk a notebook jel bez problemu, muj hardisk v jinem notebook stejny problem. Později se mi na poněkolikatý opět podařilo system preinstalovat, tentokrat vydrzel temer 4 dny. Dnes rano jsem si z nej chtel neco prenest pomoci externiho disku po jeho zapojeni se opet windows sekl a nedalo se nic delat. Zapnul jsem ho znovu bez pripojeneho disku, windows ze plne nacetl do prostredi plochy, tvaril se ze porad neco nacita a po jakemkoli činu na něm zamrzl. Po několikatým zapnuti jsem ho nechal byt a naskocila chyba (bohuzel si nepamatuji co to bylo za chybu) po odkliknuti se notebook rozjel. Kdyz konecne jel chtel sem zalohovat veci na onen externi disk a opet se sekl. Externi disk ale na jiným zařízenich bez problemu jede. Pomaly začínám odstupovat od moznosti ze se jedna o vadny pevny disk kdyz se nej opetavne nahral system a nejakou dobu jel. Prosím o radu co by to mohlo způsobovat ? Vadný pevný disk či něco jiného..

Odpovědi na otázku

Není špatné GPU? To zamrzání??

Stiahnuť LiveCd Hirens boot ... http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/zalohov... http://www.hiren.info/pages/bootcdotestovať RAM ( vždy len jeden ), HDD, .....

O jaky laptop se jedna? Jak je stary? Kdy byl naposledy rozebran a vycisten (vycisteni vysavacem nepocitam)? Symptomy ukazuji na to, ze se s tebou pomalu louci zakladni deska, ale nevylucuji i RAM a problemy v napajeni. Zkus par testu, jestli to pujde:http://ulozto.cz/xfBLMkf/zive-testy-pc-zip

Jedná se o Acer Extensa 5620G, intel core 2 Duo T5450 1,66GHz, 2x1GB RAM DDR2, 160 HDD, ATI Mobility Radeon HD 2400XT, je 5 let starý. Netuším do jaké míry myslíš vyčistěn, ale vyčisten od prachu je ;) Vyzkouším ty testy. A zeptám se proč myslíš ze by to mohlo byt i napajeni ? Protoze mam skripli kabel u napajeni a nekdy se snim musim pohnout aby do nej sla stava ;)

Mrkni ta ten Radeon, GPU zasekává PC.

...na ten...

Díky za rady, prozatím vyzkopuším ty testy.

Jakto ze jsou nektere predchozi prispevky vcetne meho smazany ? Psal jsem na jsem prisel a chtel jsem aby se mi k tomu prinejmensim nekdo vyjadril. Jestli to tim byt muze a nebo ne. Ted otazka ci to napsat znovu nebo ne...

Taky to vidím, bude to SW, HW, admin nebo mimozemšťani.

Jelikoz byli nektere predchozi prispevky nejakym zbusobem smazany napisu to jeste jednou jelikoz bych se rad dopatral spravneho reseni a po tomhle uz to dal resit nebudu a dam ho dystak na servis.Nejprve reakce na cisteni, ano notebook jsem pravidelne cistil. Dal co jsem psal, ze jsem se to pokousel softwarove otestovat ale pokazde se mi notebook sekl a sekl se mi i vzdy kdyz jsem cokoli pripojil do jakekoli zdirky usb. A jelikoz jsem to nemohl otestovat softwarove tak jsem to zkusil jinak. Do meho notebook sem dal jine ramky ale problem setrvaval, kdyz jsem do meho notebooku dal jiny disk, system nabehl ihned a nebyli zadne problemi jen mi to vyhodilo nejakou chybu zase tu s pameti. Muj disk jinem notebooku stejne problemy. Tudis bych timhle mohl vyloucit chybu ramek, grafiky ci desky ne ? Takze si myslim ze to bude diskem, ale zmatlo me ze nej sel opetovne nahrat system a nejakym zbusobem jede, tohle chovani mi prijde jako by neco vzdy poskodilo system a dela pak neplechu ale co kdyz notebook je preinstalovany a tim i zformatovany disk takze bych vyloucil vir. Co si o tom myslite vy, muze to byt tim diskem ?

Systém ti asi poškozuje ten vadný disk, mysli už trochu!

Vidím to na disk, pokud se to projevuje i v jiném ntb.

RAM .

Uz sem byl temer presvedceny ze to bude tim diskem, proc zrovna RAM ?

Chybna RAM zpusobi zapis dat do jineho mista na HDD, nez bylo urceno a prepise systemove soubory. Uz jsi udelal memtest? http://ulozto.cz/xfBLMkf/zive-testy-pc-zip

To by mnohe vysvetlovalo. No nejdriv sem mel problemy cokoli spustit aby se neseknul ale ted sem ten memtest udelal a zadnou chybu to nenaslo a nechal sem to projet dvakrat ;)

Testuj jiný disk, zda bude problém. Nejčastěji je to disk!!! Víc k tomu neřeknu.

Tak v tom pripade muze byt vadny disk. Nektery sektor je vadny. Nemusi byt uplne necitelny, ale je na hranici citelnosti. Pri instalaci se zavada neprojevi, protoze na nej OS nesaha. Jenze behem provozu PC si OS na disk neustale zapisuje ruzna data, uklada stavy registru pri vypinani PC, vytvari virtualni RAM (pagefile.sys) atd.. Data se zapisuji pokazde do jineho mista. Dal a dal do diskoveho prostoru. Stary konfiguracni soubor se smaze tim zpusobem, ze se v alokacni tabulce vynuluje udaj o jeho umisteni na disku a nahradi se jinou hodnotou o umisteni noveho konfiguracniho souboru, ktery je uz ale na jinem miste HDD. Vse funguje bezvadne, dokud se nesahne na vadny sektor. Data se zapisi, ale za cas uz nejdou nacist a OS pak muze zacit delat hlouposti. Setkal jsem se podobnou zavadou. PC po ciste instalaci zacal zlobit za nekolik dni. Na HDD byl vadny jeden sektor.

Projel jsem to tim testrem HD Tune a našlo to dva poškozené sektory, dá se to ještě nějakým způsobem řešit nebo se raději podívat po novém ?

Maly pocet vadnych sektoru by mohl jit opravit. Musis zjistit vyrobce pevneho disku. Kazdy producent ma svuj software na diagnostiku a realokaci (opravu) vadnych sektoru.

TOSHIBA MK1646GSX (160GB) Dival jsem se na webove stranky vyrobce ale zadny software jsem nenasel. Ale díky jeste se mrknu ;)