Záměna HDD s rozšířením ATA za HDD s rozšířením SATA

Dobrý den, Hodlám koupit nový intérní magnetický hard disk do notebooku, jenom že HDD s rozšířením ATA neboli synonymem IDE už nejsou ve většině e-shopech skoro vůbec dostupné a nejdostupnější HDD jsou s rozšířením SATA. Já doposud používal HDD s rozšířením ATA (IDE). Prosím Vás, kdybych do notebooku vložil intérní HDD s rozšířením SATA s úmyslem nainstalovat na něj Windows 8, byl by tento HDD (SATA) kompatibilní s notebookem a funkční? Děkuji. Nezkušený uživatel.

Odpovědi na otázku

to bere jako fór tisíciletí. Zkus to více rozvinout, ať vyjde co nejvíce inteligence, zatím je IQ na mezi 60, zkus to ještě více snížit. A bude lochec, už se tu všichni těší.

A co rekukcia IDE PATA na SATA

Je známo, že jste prudil a děláte si z lidí leda šoufky, proto odpovím někomu neznalému, kdo na tohle vlákno padne a ne takovému jedinci:PATA a SATA HDD nejdou zaměnit.

jedině že by přemazal na HDD nápis PATA a napsal SATA

Však on výraz "rozšíření" v této souvislosti také není k zahození...

Závěrka pro hodnocení výše debility zadání ještě není, nechme tomu ještě nějaký čas

Do stareho NTB (NC4400) jsem osadil 1.8" SSD SATA spolecne s IDEtoSATA adapterem z ebay asi za 5$. Reseni je plne funkcni, do 2.5" sachty se vejde i s hromadou izolacky, ale je zhovadile drahe - kdybych nemel to SSD jako zbytkove, nikdy bych se do toho nepoustel. Tazateli doporucuju probrat se do 21. století a koupit si notebook...

HP nc4400 má HDD SATA150. To musel být HP nc4200, ten je PATA.

huh, asi to tak bude Mam ho jen na autodiagnostiky...

Já ho používám při lezení po půdách a střechách a dále pro nastavování různých krabiček. Rozumná velikost a výdrž, poctivá kovářská práce

S trochou násilí ho tam dostaneš, ale fungovat to nikdy nebude.

> Kladivo na disk a pak si kup nový stroj, ten starý tím kladivem dodělej aby netrpěl.

Mám notebook Compaq CQ58, který má ATA. Jinak sorry, že jsem se zeptal. Jinak pro vaši informaci mám IQ 102.

nie nepojde ti to, do stoloveho pc by si este redukciu nasiel ale do notebooku bohuzial nie, jedine co mozes spravit je popozerat sa po pouzitom ATA Disku niekde na bazosi alebo aukru

pockat pockat, ale uvedeny NTB nema ATA ale SATA

Možná by stálo za to, kdyby z toho ten disk vyndal a podíval se na něj.

tam enma co riesit http://www.notebookcheck.net/Review-HP-Compaq-Presario... vseky cq58 maju SATA jedine ak nam napisal zly typ NTB

přeci dnes píše, že má IQ 102, a ručím si jeden řád přidal, spíše 10,2, ale psát umí, takže těch 60 snad

10,2 je tvoje IQ, ne? Já mám 102.

No jo máš pravdu. Na štítku s informacemi toho HDD je napsáno Serial ATA, takže SATA. Ale v tom případě nechápu jednu věc. Při startu PC jak dám klávesu F2 a spustím program od HP, dám info o Hard Disku a vidím, že to je typ ATA. To nechápu. Nicméně i ti, co se mi posmívali jste měli pravdu, je to Serial ATA, tudíž SATA.

Jednoduše ten Hard Disk vyšroubuji a odpojím a odnesu do obchodu k expertům. Jak jsem si všim, na některé uživatele tady není spoleh. Jenom potřebuji pomoct a vy se vysmíváte a odbočujete od tématu. Takže HDD odnesu do obchodu, oni si přečtou informace a prodají mi HDD se stejnými parametry.

mozes si kupit akykolvek SATA 2,5 hdd, pripadne ak mas vacsi rozpocet tak siahni po SSD disku 128GB a viac, moje odporucanie je na inetl 520 180GB 5 rokov zaruky vysoka rychlost zapisu aj citania. Tvoj notebook sa niekolkonasobne zrychli.

oprava "intel" preklep

Tedy já jen čumím.Tolik urážek místo toho,aby ste poradili. Řadíte IQ DO VŠECH OBORŮ. Podle Vás,když je člověk neznalý v iIT oboru je to chudák a nula a iq tykve. A měl by se probudit v 21.století.Jestli by ste se tam nemeli raději probudit Vy. Protože jestli ste takový všeználkové,měli by ste dělat prezidenta Světa.Když tady tak ponižujete IQ.Od toho jsou různé obory,aby člověk mohl dostat to co potřebuje. Protože si vezměte,že pro někoho je vaření běžná věc,ale třeba takový manažer ci třeba ani neumí uvařit,či prodat a nevyzná se v prodeji.Ten to umí třeba s organizovat.Ale když to potřebuje prodat,raději si najde prodavačku.Takže drahoušci,ZAMYSLETE SE NAD SVÝMI VÝROKY TADY.

Hodlám koupit nový intérní magnetický hard disk do notebooku, jenom že HDD s rozšířením ATA neboli synonymem IDE už nejsou ve většině e-shopech skoro vůbec dostupné a nejdostupnější HDD jsou s rozšířením SATA.Já doposud používal HDD s rozšířením ATA (IDE).Prosím Vás, kdybych do notebooku vložil intérní HDD s rozšířením SATA s úmyslem nainstalovat na něj Windows 8, byl by tento HDD (SATA) kompatibilní s notebookem a funkční?Děkuji.Nezkušený uživatel.

tohle by tam asi slo taky ne? nebo by s tim mel problem pocitac?http://www.czc.cz/transcend-ssd330-128gb/15... Specifikace Transcend SSD330 128GB, SSD, TS128GPSD330Popis produktuTranscend PATA SSD byl navržen jako náhrada za standardní pevné disky. Jeho hlavními charakteristikami jsou pevný kovový obal, velké kapacity, extrémně vysoká spolehlivost a malá spotřeba energie. To vše v kombinaci s ultrarychlým přístupem k datům a odolnosti proti nárazům a vibracím, kterou přináší technologie SSD.

copak o tom, vlozit jiste muzes, ale lehce pripojit nepujde, budes muset pouzit velkou silu, mozna i kladivo, abys ty zcela odlisny konektory (jak mechanicky, tak elektricky) do sebe narval