» Poradna » O Živě.cz

Zámek - konec zive

Zdravím všechny a doufám, že tento příspěvek nebude smazán z redakce o které se to týká. Nedávno jsem napsal dosti tvrdý a pravdivý názor jenž jsem zaplatil tím, že nemohu přidat k článkům komentář, leda přes proxy/IPhang (nový způsob výměny IP v linux komunitě). I nedávno jsem potřeboval novou radu ohledně repro (což asi mnozí poznali dle IP, po menší pauze s zive) a to už jsem měl těžké obtíže se dostat vůbec na stránku kvůli mentalitě celkově podepsané redakce..... Takže končím s zive a jdu na root.... zive obstálo nejhorší titul web česka...Bylo mi ctí vás některý poznat a rozhodně pokud toho máte dost, najděte si taky alternativu...

Odpovědi na otázku

Mě se hlavně zdá, že celkově celé živě poslední dobou funguje tak zvláštně. - Ztrácí se komentáře pod články- Web je často nedostupný- Dotěrné reklamy, které celou stránku překryjí- Čím dál horší kvalita článku, hodně z nich naprosto o ničem nebo zkopírované z anglických webů- V poradně samí "profesionálové", kteří radí úplné nesmysly.Myslím si, že v dnešní době už tu máme rozhodně kvalitnější weby.

Přesně tak... Já dostal ban za to, že jsem jim toto vytkl (krom kopčení z anglických webů kopčí i od konkurence)... Kvalita je mizerná, že i já bych to napsal lépe a to mám dost velké problémy s gramatikou či logičností...Tím končím... Tak se mějte... :))

Vytknúť sa dá viacerými spôsobmi...

No mám pocit, že redaktorem nebo moderátorem může být v dnešní době každý. Málo z nich snáší dobře kritiku a jiné názory. Místo, aby se nad sebou někteří zamysleli, třeba podle komentářů i něco zlepšili nebo změnili, tak raději budou banovat, mazat, ignorovat a psát dokola plno nesmyslů a hovadin, často i o věcech, kterým naprosto nerozumí. Bohužel to není jen vizitka tohoto webu. :/Každopádně měli by se zamyslet, že uživatelé jsou právě ti, díky kterým mají co jíst... Pokud nemají na být dobrým autorem, je to čistě jejich problém. Nikdo je do toho netlačí a každý má možnost svobodné volby a výběru povolání. Ale jsem proti tomu, aby takoví lidé pracovali na seriozních webech.

Každopádně mluvím všeobecně. Nikoho nejmenuji. Je zde několik kvalitních autorů, ale také autoři, kteří by tu neměli co dělat. (podobně jak Obermaier na pctuningu... Doteď nechápu, jak se tam může s prominutím, takový blbec, vůbec udržet)

Živě neobhajujem, ale je rozdiel napísať "choďte niekam..." a "bolo by dobré z dôvodov..., aby ste urobili..., nakoľko zmeniť je je na 5 minut". Kto je slušný, toho si skôr vypočujú

Samozřejmě odsuzuju lidi, kteří jen nadávají a pořádně neumí ani slušně napsat důvody. Problém je ale v tom, že zde se mažou komentáře a poznámky, které jsou slušně a rozumně napsané :)

Ano, presne tak... Tady si lidi nadávaj, hádaj se místo aby radili... nebo radí úplné kraviny!A pak jsou tu tací, ktorý jsou na všechny hnusný nebo maj až moc ''profesionální pristup'' k naprostým laikům. A pak jsou tu lidi, který melou úplný sr*čky! Treba: ''K čemu je linuxová distribuce, když k ní není administrátor!''; ''A kdo to bude administrovat?!''; ''Žena opačného pohlaví ...'' - ms Nad tutim vždycky maturuji 4 hodiny! A nejlepčí je, když pride někdo, kdo chce na práci notebook... Ozve se opět tento člověk s komentárem: ''Pracovni stanice!''Opravdu - působím na MacForu a tam jsem toto ještě neviděl... Toto je rakovina tohoto fóra. Podle mě to neni problém redakce, ale lidí tady. Konkrétně jeden zde (jmenován výše) mi pije krev!

Ale zase taky musim někoho pochválit. Jsou tu i dobrý lidi, který to tu zachraňujou... Prostě je musim jmenovat: Hloupý Honza, WiQiX, WAD, Al Wintermure.

A ja co? :)

Tebe som eště ani neviděl No jo... sem tu 10 dní

MacForum? Tome?.... Osobně "ms" chápu. Pokud tady někdo obden, s prominutím, zasírá diskuzi stále stejnými dotazy, na které už má odpovědi, tak to celkově kvalitu poradny snižuje. Případně jde "ms" po rádcích typu Tom95, Titanic1912 apod.

Pro zajímavost: http://macforum.cz/ na této stránce mi najděte prispevky typu: ''Žena opačného pohlaví'', ''Kdo to bude administrovat?'', Tady s tim končim!''. ''ms'' je určitě hodně technicky znalý, ale vadí mi jeho pristup k lidem zde. Chápu, že jde po lidech, kteří tu ''trolí'' a zasírají fórum, ale čo je moc, to je moc. V něčem souhlasím, v něčem ne. Boužel prevlada to v čom nesouhlasim.A nejde jen o to... Na macforu takových ''trollů'' je opravdu minimum. Tady je to každej druhej! Jak to pak vypadá?!Pro informacu - Komunita Applu v čechach neni tak malá, aby zde nemohlo být více lidí, který radí na více fórech. I zde jsou ''jablíčkáři''.

V pohodě, mi prostě "macforum" automaticky evokuje Toma, nic proti Vám.Že je tady přetrollíno je bohužel pravda, třeba někdo může označit za trolla i mne.

''automaticky evokuje Toma''Máte na mysli tohoto Toma http://macforum.cz/viewtopic.php ?(znám jistého ''toma'' z macfora) a jeho rady typu: ''Kup si ipad!'' ?

A tak mohl by to být on, protože co si pamatuju, tak pracoval na ipadu, přičemž to obnášelo vytváření a úpravu jednodušších tabulek.Zde např. radil tazateli, který trval na i7, aby si koupil i5 s tím, že ušetří polovinu peněz na cpu.

A tím máte na mysli toto vlákno http://www.zive.cz/poradna/game-delo-strop-6... ?Zde totiž bol jistý ''Mr.Error'', ktorý nutil tazateli i5 k GTX 1080.

Mr.Error aka Tom95, jedna a tatáž osoba...

aha, toho si pamatuju - tvrdil, že iPad v pohodě nahradí pracovní stanici na střih videa a práci s CADy

Cože? Jako, já striham na Macu (s 30'' LG monitorem''), ale na iPadu? To jako vážně ? Na CAD máme workstationy s dvěma Xeony a Quadrama

Zadaj do vyhledavače ''iPad'', chvíli listuj a narazíš na tohle http://www.zive.cz/poradna/jaky-tablet-ipad-... Větší ''bizár'' jsem ještě neviděl

''Pokud by byl problém s GPU výkonem, lze použít externí grafiku ;) .'''' Při kancelářské práci, editu FHD videa, fotek v photoshopu a jeho alternativách není žádný výkonový rozdíl...''''To ano, ale já pracuji ještě na menším... iPad Pro, viz podpis.''''jenže tazatel si může zbastlit externí grafiku''''MacBook pro je možné upgradovat, což je u Airu složitější. Ano, v servisech máme prostředky k tomu, abychom upgradovali i Air''-tomt7; zdroj: http://macforum.cz/viewtopic.phpJe to on?

na fóru s registrací se netrolí tak snadno. O tom to je. Na http://forum.zive.cz taky myslím moc trolů není. Pokud bys měl Mac diskuzi bez registrace, tak ji budeš mít zatrolenou totálně a během okamžiku

A jinak... nechcelo se mi rešit problém s nefungující Wifi, tak som tam dal Ubuntu 14.04 a fachčí to ''jak párek'' .

reklama dostoupila takového stupně otravnosti, že jsem zablokoval kompletně její načítání a přešel na zobrazování prostého HTML. (a nejen tady). A je mi úplně jedno, co bude následovat.

Napsals tvrdý a pravdivý názor? Sorry, ale to se vylučuje. O názoru nelze tvrdit, že je pravdivý, je to pouze tvoje soukromá domněnka a o tom, jestli je pravdivá nebo ne, nemůže rozhodnout autor domněnky (ty). A jinak vůbec nechápu, o co ti jde. Já si sem píšu co chci, nevím jestli mi tady někdo něco maže nebo ne a je mi to naprosto ukradené. Tato poradna je stejně jako každý jiný web čistě soukromý prostor a provozovatel si tady může mazat co chce. Až mi to někdy začne vadit, tak se seberu a odejdu, ale nebudu u toho dělat takové trapné divadlo, které je spíš k smíchu. Celkově nechápu, proč tady pořád někdo řeší, jak živě funguje. Je to jejich projekt a je jejich starost, jak funguje. Když bude fungovat blbě, tak je to zase jen jejich problém, protože oni budou přicházet o peníze a nám to může být jedno. No ale čau :)

Odísť nie je jediné riešenie. Kto nemá túžbu odísť (lebo ani niet kam), povie čo sa mu nepáči a druhá strana buď niečo zmení, alebo nie. A aj názor môže byť pravdivý. Ak je niečo zlé, tak je zlé. Napr. preháňanie s reklamami.

'Jak živě funguje, není naše starost' - tady nezbývá, než souhlasit. Těch, co z různých důvodů odešli, nebylo zrovna málo. Někteří odešli s proklamací, ale po čase se vrátili. Jiní odešli tiše a ke škodě Poradny se už nejspíš nevrátí nikdy. Stránka Poradny se do stravitelné podoby sice upravit dá, ale (jak píše LDASCZ) věřím, že až pomine náš masochismus, většina si taky najde jinou alternativu.

a když máte napětí, honili jste?třeba máte nadržený dblock a neumíte blokovat reklamy

O.K.. Tak já se přiznám, že blokovat reklamy neumím.. tedy neznám detailní postup, jak si s tím poradit.. Doposud jsem používal jen to, co je k dispozici ve formě pomocí rozšířeného nastavení prohlížeče..tj.. použítí tzv. ad.blocku.. Ale rád se nechám o nějakém extra funkčním postupu poučit.. Pravda je taková, že mě reklamy mírně rozčilujou jen na tomto webu..

lol

goo.gl/W03lVa

Tak já sem chodím hlavně kvůli Poradně ( ta je podle mne unikátní a pro české uživatele nemá alternativu) a myslím, že víc dávám než beru. Ta reklama je otravná, proto beru jako morálně košer to, že na větší část z ní nekoukám Co se článků týče, to komentovat moc nechci. Ono české servery vždycky vychází z toho, co napíší ty zahraniční - spíš jde o to asi rozumně citovat zdroje a hlídat si úroveň psaní - stylistiku a překlepy. Já většinou se slušným předstihem čtu přímo zahraniční zdroje.Trošku je škoda, že v pravém sloupci dřív bývaly odkazy na články na E15 a na běžné zpravodajství a dneska je tam Blesk - to teda fakt nepotěšilo. Proč tam radši nejsou odkazy na články na webech typu Doupě nebo Mobilmania? Nejspíš proto, že by z té reklamy asi nebyly prachy

Jsem na tom stejně. A co se týče článků, tak čtu pouze ty, které nejsou založeny na prokliky na deset stránek. V těchto případech mi stačí pouze titulek, maximálně úvodní věta.

Za mě jinak řečenoKomu se tu nelíbí at se jinde zaslíbíNebýt časopisu Jak na počítat, nebylo by začátečníků a mnohdy ani ne pokročilých. Nikdy nic není věčně dobré.

Ja to vnimam podobne, asi 95% casu na domene zive.cz stravim v poradne.Hlavne chcem pomoct ludom(v ramci mojich schopnosti) ale uz som tu par uzitocnych veci aj nasiel.Suhlasim, ze pre CeskoSlovenskych uzivatelov je to unikatne a podla mna super. Ked ja som bol mlady, nebol ani vytacany internet, takze sa informacie zhanali tazko :)

tak ja nemuzu vkladat taky komentare a to jsem nic tvrdeho a pravdiveho nenapsal.. jsou tu daleko horsi éra, než jsem já... tak nevím kde je chyba... že by kvůli AB?

včera jsem zjistil, že taky nemůžu psát komentáře

..ale vždyť už zase píšeš..

chtěl jsem napsat v diskuzi pod článkem "Computer radí: Jak nastavit Wi-Fi router", že padání TL-WR1043ND ver.1 je hardwarový problém a že to mění za verzi 2, ale nejde vložit odpověď

Mám zapnutý AdBIock a kupodivu to jde.