» Poradna » Mobily

Zamčený iPhone (data)

Dobry den, chci se zeptat jestli je možnost nějak nastavit aby na zamčeném iphonu nešli vypnout data. Jde mi o to, když ho ztratim a někdo ho najde a bude chtít vypnout data abych ho nedohledal. Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

ne na tohle fakt nemám.

Tak nekomentuj

"ne fakt uz ne" chtěl asi jen poukázat na to, že se ptáte na úplně nesmyslném místě a ještě k tomu nesmyslnou otázkou.

No kategorie tu na to je, takže zase tak mimo to není

Tady v Poradně je někde manuál k iOS nebo helpdesk Applu?

To by se mohlo napsat ke každému tématu tady

To by se sice mohlo, ale ne u všech by to bylo oprávněně.Tady zcela.Nepochybuji, že Apple poskytuje best practice rady se svým zabezpečením. Až je nastudujete, s věcmi, kterým nerozumíte, se poradíte se supportem, a stále budete mít problém, pak se obraťte na Poradnu. Nemá smysl to tu dublovat.

Opravdu jak v Hospide na mytince... nekoho stve ze sem chodi lidi

No já si spíš myslím, že šlo o to, že namísto aby napsal dotaz tam kam má (support Apple, oficiální diskuzní fórum atd) tak se ptá tady. Podle mne by člověk měl nejdříve vyvinout vlastní iniciativu a teprve až si sám neporadí, zeptat se v poradně. Jenomže doba se zjevně mění, lidi shánějí nějakou informaci a než sám hledat, je přece lepší se zeptat a nic neudělat a dostat odpověď. No, je to o přístupu a některým lidem asi ten druhý vadí - a já je docela chápu

Ty jsi jednoznačně mimo.

ja mohu komentovat co chci, jen konstatuji, že pokud jste re**rd a ztratíš telefon tak si radši nic nekupuj. už tě vidím jak ty hrdina .. přes icloud dohledáš telefon a půjdeš za dotyčným s pálkou v ruce a budeš ho požadovat zpět. tak laskavě nelži

Kdyz si nalezce zabali mobil do hlinikove folie, spojeni se prerusi a nic s tim nenadelas

Jen aby si potom telefon nespletl se svačinou a s chutí se nezakousl

Pokud mas nastaveny heslo/ otisk pro odemčení telefonu, tak data bez zadani hesla nevypne. Jedine celej telefon.

Prave ze když prejedete prstem zespodu nahoru tak vyjede normálně lišta, kde je Bluetooth, Wi-Fi, data, režim letadlo atd. A jde to i bez otisku

To je pak stejný, jako že ten telefon může bez hesla vypnout a tomu nezabráníte. Tý lišty se nejspíš nezbavíte, to je součást systému.

Počkat. To iPhone neumí při zamknutém telefonu nejdřív požádat o odemčení v případě vypnutí sítí? Já na mém androidu stáhnu dolů lištu, ale pokud je zamčený tak rozsvítím například světlo, ale abych vypnul/zapnul sít tak se hned ptá na heslo...

No nejspíš to neumí. Na zamknutem iphonu jsou viditelné třeba i widgety ( počasí, TV program atd.) to bych ještě pochopil ale ze jde vytáhnout ten panel, kde se dá spustit spoustu věci včetně těch dat, to mi hlava nebere. Jinak vypnout podrzenim bočního tlačítka jde taky při zamčení ale to by až tak nevadilo, protože by stačilo kdyby nešli zapnout jen třeba ty data, protože iPhone je většině lidi k ničemu a kdyby ho třeba po nějaké době doma zapnuli, tak by se do nej nedostal ale aspoň by nemohl udělat nic s tím internetovým připojením a mě by se odeslala poloha

Zloděj prostě vyjme simku.A nezloděj telefon vrátí.

Tak a teď se ukaž Zlomiku :) ...snad už ti to dojde co udělá zloděj aby vypnul data :)

A jakou verzi iosu máte. Na iphonu x s ios 12 bez potvrzení face id nejde žádná lišta vysunout.

Mám 12.2 iPhone 8 plus

Na XR to jde.

Ono lze nastavit jestli listu vytahnou i na uzamcene obrazovce nebo ne

Áno, je to v nastaveniach, či zobrazovať lištu aj na zamknutej obrazovke.

Děkuji. Zkusím pohledat

Zatím jsem narazil jen na to, zda se má panel zobrazovat vytazenim zespodu v aplikacích ale na zamknute obrazovce zatím nevím kde hledat. Dokážete poradit prosím ?

Touch ID a kódový zámekTam se nastavuje, co všechno lze při zamčené obrazovce.

Jestli ztrácíš telefony, kup si nějaký levnější.

Ještě se mi to naštěstí nepodařilo. Spis přemýšlím dopředu

Tak proti ztrátě / krádeži je systém chráněn přihlášením skrze Apple ID. Bez znalosti Vašeho Apple ID se z telefonu stává těžítko. Samozřejmostí v případě ztráty je změna hesla k Apple účtu a označení zařízení jako ztraceného.

Doporučuji koupit si šňůrku na krk a nesundavat

nastavenia - touch id a kod potom zroluj dole a tam je ponuka "pristup zo zamknutej obrazovky"tam vypni "ovladacie centrum"nemas zaco

urcite kdys najdu telefon a chci si ho nechat tak budem 3 dni behat s puvodni simkou a bez prehrani SW ach jo zpatky na stromy

Koukam ze tady vetsina lidi videla iPhone tak leda na obrazku... ani jedna z uvedenych veci mu nepomuze k tomu aby ten telefon uvedl do pouzitelneho stavu...

nesuhlasim... moja odpoved je pouzitelna a jedina mozna. citanie s porozumenim? ci?

Díky pedrox 🙂 už mám nastaveno, tak jak bych si to představoval

niet zaco... skoda tych ostatnych "vtipnych" a "kvalifikovanych" odpovedi... ale chapem, ze sa treba socializovat aspon takto

Chápete, že kdyby si přečetl manuál - nebo si aspoň prošel v klidu celé menu telefonu, tak na to přijde za 10 minut sám? Myslím, že když se lidi ptají na evidentní věc, dostávají podle toho odpovědi ))

Ako ze, preliest si menu, bol pre teba problem ako lustit kod DNA?

No tak já třeba zrovna nečekal, ze to bude v záložce Touch ID a kódový zámek, jinak jsem samozřejmě hledal

Projím menu telefonu znamená, že když něco hledám tak nepředpokládám ale prostě do té položky v menu nakouknu, ne? Osobně nechápu lidi, kteří mají v ruce zařízení a netuší co kde nastavit. I k blbé televizi si otevřete manuál když chcete naladit programy...

tak tve odpovedi jsem zrovne nemyslel, nemusis byt hned tak vztahovacny... staci se podivat na kterou odpoved reaguju (zapnout si zobrazeni se stromem prispevku).

resis uplne nesmysly, kdyz ti nekdo ukradne telefon, tak ho hned vypne a vytahne sim, takze je uplne jedno, jestli tam mas data nebo ne, dalsi vec je, ze ten telefon premaze, takze taky smula a to ani nemluvim o baterii, ktera se vybije a zase nemas pristup k telefonu a samozrejme ze mobil neztratis se 100 % nabiti

Asi tak, když ztratím telefon nebo si ho nechám ukrást, tak si řeknu, že jsem debil a půjdu si koupit nový. Spoléhat na to, že ho někde nějak najdu, to je pohádka, i když se to občas někomu podaří. Ale mě bude akorát zajímat, jak ho kit zabezpečený, aby nemohl zneužít služby, které mám v mobilu přihlášené, to je jediné co bych řešil.

No jo, ale vemte si, že jsou lidi, co prodají ledvinu, aby měli iPhone. To pak mají při ztrátě prodat i tu druhou? Dělám to stejně jako vy, telefony mám kvůli tomu dva, až ten současný ztratím, prostě si ze skříně vemu druhý ten samý, a začnu shánět náhradu pro něj. Ten telefon by měl být pro nálezce nepoužitelný a hlavně snad nedobytný. Jenže také mám telefon za zlomek svého měsíčního příjmu.Zkuste říct někomu, kdo si kvůli telefonu bere pomalu hypotéku, ať se smíří se ztrátou a v prvním OC si koupí nový...

Ty jsi největší debil.Debile.

Zdroj této informace? Já jen, že kdybyste měl pravdu, a Jack byl opravdu největší... to by na světě bylo krásně!

Napsal někdo, kdo se sám nazval Debilem...

Žasnu nad těmi názory a slohovkami tu... Nechápu, že to některým ještě stojí za to zde ventilovat své názory (i když mají třeba opodstatnění). Tak alespoň tazatel dostal odpověď -> Happy End

Nebylo by lepší telefon neztrácet?

Celý svět vymýšlí, jak najít ztracený telefon, a řešení je přitom tak jednoduché. Bravo!A co klíče? Jak najít ztracené klíče? Taky radíte neztrácet? Geniální!

Představte si, že ano. To je takový problém dávat si pozor na své věci, v tomto případě mobil? Asi jsem divnej, ale v životě jsem nic takového neztratil.

Ne, jste divnej, když si na základě toho myslíte, že se to nikomu normálnímu nemůže stát.Čas od času se něco přihodí. Buď se člověk opije a ztratí nad sebou kontrolu, zúčastní se autonehody, kde nějaký telefon prostě nebude řešit, nebo si třeba s někým vymění ruksak, protože budou stejné.Takové věci se stávají i přes největší snahu. A mimochodem i o tom je život, máte představu, jaká by to byla nuda, kdyby všechno fungovalo tak, jak se naplánuje?

Aha, tak to bude tím, neumím se ožrat jak hovado.

Jakožto v podstatě celoživotní abstinent bych vás rád upozornil na ty další dva příklady, kterých jste si neráčil všimnout