» Poradna » Ostatní

Záložní zdroj - podpětí.

Dobrý den, prosím o radu. Máme v kanceláři kolísavé napětí, což občas způsobuje zhasínání displejů all in one počítačů. K výpadkům proudu v podstatě nedochází, počítače se nevypínají, jen blikají obrazovky. Ojediněle dochází k několika vteřinovým výpadkům. Můžete někdo doporučit nějaký zdroj, který dokáže vyrovnávat napětí a tím udržet stále stejné a udrží počítače v chodu při těch krátkých výpadcích? Vzhledem k tomu, že jsou počítače dále od sebe a každý má u sebe laserovou a tepelnou tiskárnu, uvítal bych nějaký maličký levný zdroj, tak aby měl každý počítač svůj. Tahat ke každému stolu dvě prodlužky je docela prasečina a pochybuji, že kdyby šlo přes záložní zdroj vše a došlo k výpadku v momentu tisku termotiskárny, že by měl zdroj šanci Potíž je v tom, že počítače mají standardní euro zásuvky a většina zdrojů má PC síťové konektory. Děkuji za případný tip.

Odpovědi na otázku

To řeší UPS. Jakou vybrat, záleží na konkrétním použití:https://www.czc.cz/zalozni-zdroje-ups-bateri...

Podle toho, jak popisujete závadu "blikající monitory", nemusí být problém v nízkém napětí, to lze nakonec změřit, ale monitory jsou schopné pracovat v dost širokém rozmezí napájecího napětí. Na mém pracovišti se děje podobná závada a celý systém je jištěn přes UPS a k blikání monitorů dochází stejně. Problém je v grafické kartě, která vypíná výstup signálu na monitor. Výměna grafických karet nepomohla.

Zajímalo by mě, jak přišels na to, že to dělá podpětí. Monitory většinou mají rozsah napájení 100-250V. A jestli vám to tak tolik kolísá, zavolejte si elektrikáře, ať vám opraví rozvody.