» Poradna » Počítačové sítě

Záložní připojení - automaticky

Mám dotaz ohledně možnosti připojení k interenetu a zálohování. Standardně jsem připojen přes kabel k modemu (powerline přes zásuvky). Současně také pomocí wifi ke stejnému modemu, kdyby powerline vypadnul (stalo se). V USB mám 3g dongle. Potřeboval bych nějaký manager, který by hlídal připojeníPrimární kabelSekundární WifiZáložní 3gTj. pokud vypadne kabel, zkusí to přes wifi a pokud nepůjde ani Wifi (výpadek elektřiny) připojí se přes 3g s tím, že v případě znovunahození ethernetu / wifi by 3g zase odpojil, kvůli datovému limituUmí tohle defaultně Win7 Ulti? Je na to nějaký soft?

Odpovědi na otázku

SW na tohle neznam, ale neznamena to, ze neexistuje.Mezi powerline a wifi je to celkem jednoduche, staci si nastavit na PC dve routy s ruznou metrikou. (Vkrada se ovsem otazka, proc proboha pro zasadni pripojeni pouzivate powerline ksindl a srandovni wifi. Normalni reseni vypada jinak..)Ale tu 3G zalohu takhle resit nepujde. Tu by chtelo resit tak, ze budete mit nekde router, ktery pripojeni 3G donglu v USB primo podporuje a cely ten backup bude resit sam. Takove existuji.

Ok, beru na vědomí - powerline je slabý článek. Nicméně to, co si napsal neřeší výpadek 230V, který vyřeší dongle přímo v PC. Asi budu muset nechat udělat appku na to ...

Vypadek napajeni resi vhodna UPS. Jine pokusy o reseni nedavaji smysl.

Větší krávovinu jsem dlouho nečetl.. Skoro strašidelnej dotaz, Jako kdyby šlo o život..

Co ty kurwa víš

Ono by bylo fajn popsat jaky ucel to ma splnit, dalo by se lepe vymyslet reseni. To popsaneje opravdu dost nestandardni (no spis divne).

Ok, tak jinak. Chodim po baraku s notasem. Kdyz jsem v pracovne hodim to na kabel. Kdyz se premistuju jedu na wifi - proto to kombo pripojeni eth / wlanKdyz necham notas doma a jdu ven potrebuju aby fungoval trochu jako server tj. byl dostupny pres vzdalenou spravu. Jako reseni zalozniho pripojeni v tomto pripadne volim dongle. Laptop ma UPS v sobe, neni duvod porizovat dalsi baterie. Vydrzi bez se zaklapnutym displejem hodiny a umi zivit 3G dongle a zustat na siti pro moznost vzdalene spravyPozn. Nechci platit server VPSNechci kupovat router 3G - neresi to 230VJednoduche a jasne. Jde to snadno pochopit?

Kabel a WiFi řešit nemusíš, předpokládám, že jde o stejnou síť, takže máš nastavenu i stejnou bránu pro přístup k internetu.Řešit musíš 3G modem, protože to je úplně jiné připojení. Potřebuješ software, který bude hlídat dostupnost připojení a v případě nedostupnosti změní nastavení síťové karty. V té chvíli ti na chvíli připojení vypadne.Mnohem lepší by to bylo řešit na úrovni routeru, nějaký s podporou skriptování, který by to udělal automaticky (např. nějaký Mikrotik). samozřejmě by musel mít 3G modem zapojený v sobě a musel by jej podporovat.

"Mnohem lepší by to bylo řešit na úrovni routeru"Právě pokud vypadne doma 230V, dongle v routeru je na houno, páč celý router umře. Noťas vydrží běžet na baterii hodiny, proto jsem to chtěl řešit na úrovni soft.

A co třeba router připojit do UPS??

Jo to me taky napadlo udelat UPS pro router - router tolik nezere, vydrzelo by to dlouhoDostupnost je pro me dulezita, ale server zase nepotrebujuMuzu mit doma 2 laptopy bezici ;)

Nejde o peníze , nechci mít svůj pracovní software pořád na síti, ale na svém železe. Na VPS je dlouhá odezva

Pokud jde o práci na tvém notebooku, pak stačí 2 dávkové soubory. Těmi si jednoduše přepneš připojení buď na dongle nebo na síť.

Jeste si dovolim takovou filosofickou poznamku:Veci, ktere jsou tak narocne na dostupnost, je obvykle lepsi umistovat tam, kde lze te dostupnosti dosahnout / kde Vam ji nekdo dokaze smluvne garantovat.Je nesmysl provozovat Centralni Mozek Lidstva u sebe doma. Jeste mene smyslu dava, kdyz se o to nekdo pokousi extremne amaterskymi metodami, s naprosto nevhodnym zarizenim (powerline, wifi, 3G), bez nezbytneho zarizeni (UPS, poradny router) atd.

Chci pracovní software a nástroje provozovat na svém železe. Za stejnou konfiguraci bych někde na VPS platil majlant a k tomu bych měl dlouhou odezvu.Nejde o CML

Za poslední dva roky se měl snad 1 - 2 výpadky kabelu na chvíli. S 3G připojením a případně ještě druhým běžícím laptopem s dalším donglem mám řešení, které je možná "amaterské", ale stále má poměrně vysokou spolehlivost pro mé potřeby. Stačí jen appka tj. nějaký slušnější connection manager. Není asi ..

Aj ked existuje profi riesnie, ja som si volakedy pisal soft zalozeny na pingu. Potrebuje to ovsem taku spolahlivost siete na ktorej ping nevypadava.