» Poradna » Web a internet

Záložky - oblíbené

Dobrý den, prosím, mám problém. Jsem zoufalá. Mám systém windows 10, prohlížeč google chrom. učet na gmailu i zapnutou synchronizaci všeho. Na horní liště jsem měla složku oblíbené,do které jsem ukládala všechny své záložky. Měla jsem jich tam víc jak 200. Nerada bych o ně přišla. Ale Bohužel jsem je neměla zálohované. Nenapadlo mě, že by se jen tak vytratili. Včera jsem otevřela list správce záložek a poslední internet záložku jsem smazala. Nic neobvyklého. S celkovou složkou " oblíbené" jsem již nic nedělala. A asi po půl hodině, když jsem chtěla najít jednu uloženou záložku, jsem s překvapením zjistila, že složka na horní liště není. Netuším,jak,proč,prostě zmizela. Nemohu ji vůbec najít. Doufala jsem, že pokud vrátím systém o dva dny dopředu, že se mi složka oblíbené znovu objeví, ale bohužel. Již dva dny zkouším možné i nemožné rady z internetu, jak opět složku obnovit. Všude čtu, že se mám dostat na C:\Users\uživatel\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Bookmarks , ale bohužel, dostanu se pouze do složky Users, na složku uživatel – se svým jménem a dál již hledané složky neobsahuje. Nemohu se dostat dál a najít Bookmarks. Vše bohužel bezúspěšně. Prosím, můžete mi podrobně poradit a pomoct, jak opět složku vyhledat? Není přece možné, aby se jen tak vytratila, aniž by byla nějaká možnost obnovení. Děkuji moc za jakoukoliv radu. Okie Jaroslava

Odpovědi na otázku

Obnova systému tyto soubory neobnoví (jsou to uživatelské soubory a těch se obnova systému netýká).Složka C:\Users\uživatel\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Defaultje skrytá, proto ji nevidíš. Musíš si v Průzkumníkovi zapnout zobrazování skrytých souborů a složek.Ve složce najdeš soubor "Bookmarks" který obsahuje tvoje záložky. Lze rovněž (ve vlastnostech) obnovit předchozí verze.---------------------------------------------------------------------Proč nepoužíváš synchronizaci (přihlášení do Chrome účtu)? Pak by byly záložky a ostatní automaticky zálohované na serverech googlu a tím pádem v případě ztráty snadno obnovitelné....

Ahojky, moc děkuji za tak rychlou odpověď. Tak se mi podařilo otevřít skryté ikony. Dostala jsem se do složky Default, kterou jsem otevřela, ale soubor "Bookmarks" jsem v ní nenašla. prošla jsem to vše dvakrát. Ach jo, V pc v nastavení mám zaplou synchronizaci na vše, ale nevím, jak s tím dál. Když se přihlásím do googlu účtu a dám importovat záložky, žádné tam nejsou. Nevím, co s tím. Jsem blbá a strašně mě to štve. Ty záložky potřebuju. Děkuju a přeji hezký den. Snad se mi to nějak podaří. Díky. Jarka

Pokud tam soubor "Bookmarks" není (což odpovídá tomu, že se ti záložky "ztratily"), nakopíruj ho tam zpátky. A kde ho vezmeš? Vyexportuj si ho z některého bodu obnovy pomocí aplikace ShadowExplorer takto:http://www.shadowexplorer.com/documentation/manual.html-------------------------------------------------------Pokud se tam nachází soubor "Bookmarks.bak", stačí ho přejmenovat na "Bookmarks"-------------------------------------------------------Synchronizaci musíš mít zaplou v prohlížeči Chrome (v jeho nastavení).Je třeba si vytvořit google účet a pak se k němu z Chrome přihlásit a nastavit co se má synchronizovat.

Ty jsi šikulka, nejlepší. Jdu na to. Snad se mi to povede. Děkuju mooooooc.

Zase já Já jsem ti moc vděčná za tvojí pomoc, ani si neumíš představit,jak budu štastná, až se mi zas moje záložky vrátí. Tak se už asi pomalu řítím do finále. Ten program ShadowExplorer je SUPER !!! Díky. Našla jsem v něm oba soubory. Bookmarks i Bookmarks.bak. na Google účtě jsem přihlášená a v nastavení je synchronizace zapnuta na vše. Tak jak bylo. Ty dva soubory Bookmarks jsem expportovala do složky na ploše. Ale když jsem zkoušela ze správce záložek je nainportovat, tak to nešlo. Prosím, co s tím ted dál? Děkuji. Ty jsi andílek.

Nic neimportuj. Ukonči prohlížeč Chrome.Ty oba soubory (Bookmarks a Bookmarks.bak) nakopíruj do složky C:\Users\uživatel\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default(pokud tam budou soubory stejného názvu, přepiš je).Nyní můžeš prohlížeč spustit - tvoje záložky budou zpět...

Ahojky, tak oba soubory jsou zkopírované a vložené na místě . C:\Users\uživatel\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default. Restartovala jsem pc a spustila prohlížeč, ale když otevřu správce záložek, nejsou tam. Jsem nemožná.

Takže si postup zopakuj, akorát tentokrát ne s těmi dvěma soubory, ale s celou složkou "User Data" (vyextrahovat z bodu obnovy třeba na Plochu > nakopírovat do C:\Users\uživatel\AppData\Google\Chrome)Původní složku "User Data" napřed přejmenuj na "User Data.old"Chvíli to potrvá, protože ta složka obsahuje cca 10000 souborů...Prohlížeč musí být samozř. během celé operace ukončený.Můžeš postupně zkusit použít tuto složku z různých bodů obnovy....

Já se už opravdu moc stydím, že ti takhle znempříjemňuji nedělní večer. Udělala jsem vše znovu, přesně, jak jsi mi psal. Po restartu se ale záložky ve správci záložek neoběvili. Ale když jsem vložila na lištu tenhle odkaz, ( file:///C:/Users/Jaroslava%20Okie/AppData/Local/Google/Chrome/User%20Data/Default/Bookmarks.bak) začlo mě to hledat ty záložky,co jsem tam měla. Jelikož jich tam bylo možná víc jak 200, tak to trvá. Ale jsou v takovémhle složení ( Aliexpress.com | Alibaba Group", "sync_transaction_version": "27794", "type": "url", "url": "http://www.aliexpress.com/item/10-yards-lot-7-8-22m... "a tak dál a tak dál.... ???

1. Pokud je ten profil v pořádku, všechno vč. záložek se musí načíst.2. Záložky nezmizí samy jen tak....3. Vypadá to na poškozený profil.4. Pokud byla používána synchronizace, záložky musí být ještě na serveru Google v tvém účtu - podívej se tam. https://chrome.google.com/sync5. Příště si dělej zálohu OS - ušetříš si tyhle starosti.

Jseš zlatíčko, děkuju. Zkusím ještě tohle. Moc jsi mi pomohl díky. Jarka

Teď zjištuji, že v tom zmatku čísel, co se mi hledá jsou ty url stránky záložek. Jen nevím, jak je dostat zpět, aby se mi objevili v tom správci. Ale zjištuji, že když je budu jednu po druhém z těch čísel kopírovat na lištu, že se mi v prohlížeči otevřou a já si je zas budu moci vložit do záložek. Pokud tu ještě jsi, moc děkuju za veškerou pomoc. Jsi šikulka, nejchytřejší brouček Já jsem sice teď do konce ledna služebně mimo. Pracuji na měsíční turnusy. Měsíc jsem tady a měsíc doma. Ale moc ráda bych ti poděkovala. Moc jsi mi pomohl. Ráda bych ti poslala nějakou pozornost. Napiš mi adresu do e-mailu a já nezapomenu. Moc díky., Jarka jaroslavaokie@outlook.cz

Je mi moc líto, že tě takhle okrádám o tvůj čas, moc mi pomáháš, ani nevíš, jak jsem ti vděčná. Moc ráda bych ti chtěla poděkovat. Od kud jsi? Poslala bych ti třeba něco sladkého na nervy, které se mnou teď musíš mít. Myslím to vážně, ráda bych ti poděkovala. Věřím, že s tebou ty záložky se už musí v tom prohlížeči oběvit. Já ti věřím !! Jseš strašně chytrej, a hlavně ochotnej se se mnou vůbec zabývat. Díky !!! Jarka

Podle tohoto návodu se mi povedlo obnovit záložky. Zkopíroval jsem moje původní bookmarks a bookmarks.bak do složky C:\Users\uživatel\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default a do složky C:\Users\uživatel\AppData\Local\Google\Chrome\User Data a funguje