» Poradna » Ostatní

Zálovování ve Windows 7 64bit

Kolega si koupil nový notbuk s Windows 7 64bit a chce aby měl zálohu systému pro případ kdyby mu nešel někdy spustit počítač aby si jí mohl obnovit.Jen trochu se v tom vyznám protože já používám také Windows 7 ale 32bitů – a pro zálohování a obnovu používám Acronis True Image Home 2011 a jsem s ním nadmíru spokojen.Když jsem mu koukal do Počítače tak tam má disk C-450 GB a disk D Recovery 14.5 GB.Nechtěl jsem mu zbytečně instalovat ATI 2011 když ve Windows 7 je možnost vytváření zálohy a obnovy. No a když jsem mu chtěl tedy vytvořit bitovou zálohu tak to nabídlo pro uložení zálohy jen na DVD protože už jsou v počítači vytvořené 4 primární oddíly.Tak jsem se myslel že bych mu tento jeho zbytečně veliký disk C rozdělil programem Acronis Disk Director 11 Home v11.0.2121 na další nový oddíl kam by se mohla tato vytvořená záloha bitové kopie uložit. Ovšem při rozdělování v tomto programu se mi hned zpočátku zobrazí přehled disků v počítači: 1.Systém-199 MB Primární NTFS, 2.Místní disk(C)-450 GB Primární NTFS, ,3.Recovery (D)-14.5 GB Primární NTFS, 4. HP TOOLS-103 MB Primární FAT 32 a také samozřejmě ,že v počítači už nejde vytvořit další oddíl (což mě nenapadlo že už mi to jedou bylo napsáno když jsem chtěl dělat bitovou kopii). Prosím kdo by byl tak hodný a poradil mi –můj názor je jedině nějaký z těch disků-asi jen ten 4. HP TOOLS-103 MB Primární FAT 32 odstranit ale nevím co to je zač jakoby nějaká tiskárna či co jinak mě nic nenapadá-A ještě bych rád věděl proč tam má tolik diskových oddílů když já mám také Windows 7 a jen jeden disk C ? Určitě proto že má systém 64bit . A ještě něco – v případě kdyby použil ATI Home 2011 jako já jak a co by měl z těch všech jeho disků které se mu zobrazují zálohovat? Omlouvám se za můj román ale snažil jsem se napsat můj dotaz co nejpodrobněji.
Děkuji hodně moc všem kdo by byl ochoten mi poradit.

Odpovědi na otázku

omlouvám se za chybu v názvu....zálohování

To je v kontextu dotazu uplna prkotina.

"3.Recovery (D)-14.5 GB" je tam podle Vas proc? Co asi tak obsahuje?
Pokud se domnivate, ze s aktualni urovni znalosti muzete spravovat vlastni pocitac s Win 7, cinte tak. Ale ve Vasem vlastnim a zejmena kolegove zajmu byste ROZHODNE nemel nijak manipulovat se systemem na kolegove laptopu.

dobrý.....ale jestli máš čas a hlavně chuť tak mi to prosímtě vysvětliš?

Jaká verze w7?

Windows 7 Ultimate

jsem popleta opravuji Windows 7 Home

recovery je předinstalovaná systém, při bootu PC se zvolí obnova do továrního stavu, pokud někdo jako ty do toho nebude vrtat.
Pokud to někdo dá do ruky tobě a podobným, přeju mu to.

Ovládací panely-zálohování a obnovení.
http://www.google.cz/...

nebo můžeš študovat-
http://www.google.cz/...
Pevný disk je od koho?
http://www.hwinfo.com/...

Když už budeš v tom děleni tak nezapomen zlikvidovat system reserved - ne že by to byl problem ale pro tebe to bude nasledně problem opravdu veliký a kolega ti poděkuje.Jinak dobře mu tak strkat PC k jakemukoliv servisovani člověkovi s tvými znalostmi chce velkou odvahu.

Ty se do toho vubec nepoustej, nadelas vic skody nez uzitku.
Windows 7 umi vytvorit bitovou kopii systemoveho oddilu disku a tu nasledne ulozit na dalsi oddil HDD nebo medium ci sitove uloziste, nevidim tedy pro domaciho uzivatele zadny duvod prisravat jeste do systemu jakykoliv zalohovaci program jineho vyrobce!

Obecně s Vámi souhlasím. Ale přece jen existuje software, který řadě uživatelů může vyhovovat více než ten, který je integrován v OS. A nemusí jít pouze o zálohování, ale třeba např. o internetový prohlíčeč. Zálohování ve Windows je sice možné, ale mě v něm třeba vadí to, že bitová kopie se při jejím vytváření nedá komprimovat. To již zmíněný Acronis umí a zabere tak čtvrtinové místo na disku........a tak by se dalo pokračovat dál.

Zdravím, podle popisu jde o NB od HP v práci jsme jich koupili asi 20 takže jsem i experimentoval z odíli a zcela musím souhlasit že většina zásahu povede k tomu že Vám přestane fungovat funkce obnovení systému do továrního nastavení. ( pokud to teda vůbec spustíte)
Doporučuji Vám v následujícím pořadí toto:
1 nedělejte nic nepoškozená funkce obnovení funguje bezvadbně
2 vyndejte disk a v jiném PC např. pomoci Acronisu nebo podobného uďlejte zálohu všech čtyř oddílu kdyby klekl Hdd ( u mě 2 z 20 za půl roku)
3 rezignujete li na funkci recovery odstraňte 3 a 4 dodíl a rozdělte primární oddíl na "systém" a data to můžete udělat za běhu pomoci disk manageru. ( to není tak špatný nápad jak to vypadá, bych řekl)

To že je to 64 nemá tady vůbec žádný význam.

Centuri-moc a moc Vám děkuji, konečně první odpověď kterou jsem očekával a to hlavně: bližší konkrétní vysvětlení a to jak bylo většinou uvedeno v ostatních odpovědích abych se v tom nehrabal-to vím taky sám a moc dobře,to je pro mně samozřejmé protože nejsem žádný puberťák , postupuji podle toho na co stačím podle svých vědomostí. Mě stačilo napsat je pár větami stručně jak jste to udělal Vy a už jsem zase o něco chytřejší....každý se musí přeci nějak učit. Centuri ještě jednou moc díky a nebude Vás obtěžovat když s na Váš meil obrátím s nějakým dotazem ?

Nový noťas a vyndat disk.To ti kamarád v případě reklamace určitě ještě poděkuje.

Disk nevytahuj, s oddielmi nemanipuluj. Stiahni si Hirens Boot CD, je tam Ghost 11.5, pripoj externy harddisk a nabootuj z CD. Urob na externek binarnu zalohu (obraz) disku.

Zaloha na iny oddiel toho disku je nahovno, ked odide disk.

Jestli jste to ještě nevyřešil, dejte kontakt, třeba na mejla a já vám napíšu jak jsem to řešil.

Josef díky za nabídku jestli máš chuť mi nějak poradit tak meila mám nostnad@tiscali.cz

máš zálohování přímo v Ultimate verzi ne ?
znáš Acronis Image, Paragon Manager Server