» Poradna » Ostatní

Zálohy Google

Přeji hezký den.Aniž bych vědomě zálohovala obsah mobilu, zjistila jsem (při resetu mobilu), že na Google mám zálohu. Ta záloha se mě, po přihlášení k účtu Google začala do mobilu stahovat a některá data obnovovat.Zajímalo by mě, kde ta záloha je, protože když se k účtu Google přihlásím přes PC, tak tam mám svá zařízení uvedená (mobily, tablet, PC), ale v úložišti nemám vůbec nic. Úložiště na Google je úplně prázdné.Kde tedy ta záloha, která se do mobilu stahuje, je uložená, když není v úložišti ???A dá se ta záloha na Google nějak smazat (do mobilu se mě stáhnou věci, které tam nechci, protože nejsou aktuální) ???Za vysvětlení a rady předem děkuji. Katka.

Odpovědi na otázku

Záloha je na serveru google, ale přes disk.google se dá dostat jen k něčemu. Každopádně, po obnově továrního nastavení, než mobil přihlásíš na svůj google účet, můžeš tam odškrtnout, aby se data neobnovila.

... případně ve "starém" telefonu lze zvolit, aby se na google "nezálohoval". A pak tedy nebude co obnovovat.

tak ale záleží čemu říká tazatelka záloha.. kontakty ? kalendář, fotky, poznámky atp. ? To jsou synchronizovaná data aplikací do účtu google."Zálohovat telefon" se v nastavení myslí seznam aplikací, nastavení wifi sítí a další věcí. Tohle jsou dvě rozdílné věci.. i když zruším zálohu, tak synchronizace běží dál..

Teď jsem přišla k PC, tak reaguji:Hlavně mě šlo o kontakty, protože jich mám přes 100, z nich je asi polovina neaktuálních. Aktuální kontakty jsem si zálohovala na SD a z té zálohy obnovila a k tomu se jich přidala asi stovka z Googlu. Některé tam mám 2x (z SD a ještě z Googlu) a další tam mít nechci, tak se tím musím pracně přebírat. A mám obavy, že se mě tam opět z Googlu stáhnou.Dá se ta záloha na Googlu nějak smazat ???Systém Android jsem musela nastavit jako od novoty. Na nastavení systému asi záloha nebyla (takže by se nastavení samo do mobilu přeneslo).A aplikace, které jsem tam měla, když nainstaluji znovu, tak je také musím nastavit tak, jak potřebuji.Vše potřebné si zálohuji na SD, tak by mě zajímalo, jak staré zálohy z Googlu sdmazat, aby se do mobilu už nedostávaly.Za odpověď děkuji.

Neaktualni nevim, ale "dvojite" kontakty se casem najdou samy a telefon automaticky nabidne jejich slouceni.Neni zac. Pa.

Hlavne je nesmysl nemit ty kontakty synchronizovane s Google uctem... a ostatni data taktez, to ostatne poznate az zarizeni ztratite, rozbikete nebo vam ho nekdo ukradne...takze promazte kontakty na google prez webove rozhrani, pripadne slucte a nove ukladejte vyhradne tam. Nejake pretahovani prez karti a ukladani pouze v pamet telefonu je nesmysl.

To máš marný, madam chce žít v mobilním pravěku

Nechci žít v nějakém pravěku, ale chci si v těchto věcech udělat pořádek.Když neumíte poradit, tak hloupé poznámky dávat nemusíte.

Radu jak to udelat pro jednou a poradne tam mate -> presunot to do kontaktu google a nechat zasynchronizovat, ne to resit prez SD kartu a pamet telefonu

Jediné rozumné řešení, pokud je tam těch kontaktů kolem stovky, tak je to otázka když moc, tak 15 minut, takže manuálně projít, smazat ty neaktuální a všechny zbylé mít uloženy na google. Když nějaký přibyde, uložit taky do paměti Google a naopak když se stane neaktuální, tak ho smazat a on se smaže i ze serveru google. Vyřešené, snadno se v tom udělá pořádek. Kdybys to chtěla pohodlněji, tak všechny kontakty i ze SD nakopíruj v telefonu do paměti Google, potom sedni k počítači, otevři si webovou stránku contacts.google.com, přihlaš se svým google účtem a tam si kontakty prober a duplicitní smaž. Pak už v tom navždy budeš mít pořádek, když vyresetuješ telefon nebo koupíš nový, tak se ti tam automaticky natáhne ten poslední aktuální seznam z google.

Moc děkuji.Tohle jsem potřebovala vědět, tedy jak se k těm uloženým kontaktům dostat.Teď už si v nich, na stránce contacts.google.com, dokážu udělat pořádek.Že je tam mám uložené mě nevadí, jen mě vadilo, že tam byly i ty dávno v mobilu smazané a do mobilu se mě stahovaly.