» Poradna » Web a internet

Zálohování všech emailů ze schránky včetně příloh

Zdravím, neměl by někdo tip, jakým způsobem zazálohovat všechny emaily z gmailu (ev. prostřednictvím outlooku, kam je email přihlášen) včetně příloh jednotlivě? Nemyslím tím zálohu celé emailové schránky do jednoho datového souboru, ale každý jednotlivý email např. do .pdf. Vím, že je tu možnost tisku všech emailů do .pdf, ale to mi bohužel nestáhne všechny přílohy. Rád bych nějak elegantně stáhl právě i ty přílohy. Emailů je velké množství a jednotlivé stahování by bylo extrémně pracné. Děkuji moc za rady

Odpovědi na otázku

preco sa snazis veci riesit nestandardnym sposobom? Zalohuj to ako kazdy normalny clovek = pravidelna zaloha *pst suboru/ov a mas to tam aj s prilohami a adresarovou strukturou.

to právě pro mě není elegantní řešení. Chystám se schránku někomu převést a rád bych měl vše dosavadní zazálohováno tímto způsobem.

to je zly sposob. Ak pouzivas imap, tak si to "prestav" na pop3 a cele to *.pst si zalohuj. Mas vyriesene, kedykolvek si ho na hociakom PC pridas do outlooku budes tam mat vsetky emaily vratane priloh.

nevím, možná že Tvá rada půjde, ale nemůže pak nastat problém s tím, co když nový vlastník změní heslo ke schránce? nebo to .pst přidám i případně bez přístupu k internetu a otevřu to bez potíží? díky!

jasne ze si novy vlastnik zmeni heslo, ved to uz bude jeho email. Tebe zostanu maily do dnesneho datumu, nove sa do databazy pridavat nebudu a teda ani mazat stare ktore novy vlastnik nechce.

vyzkouším, moc díky za radu!

K otevření .pst souboru nepotřebuješ přístup k internetu ani ke schránce, ke které ten účet patříval.

Hele, evidentne nemas tuseni, jak to funguje, tak ten "prevod" radsi prenech nekomu zkusenejsimu...

Prosim ta ako sa do suboru pdf dostane priloha, napr. nejaky zip, alebo video?

Kazdy snimek (frame) na jednu stranu PDF.. kdyz budes listovat dostatecne rychle... No celkove uz mi jako divocina pripada pouzivat Outlook proti Gmailu... to je kanon na vrabce (o vlastnictvi licence taktez dost pochybuji).

Jednoduse bych ty emaily zkopiroval do lokalnich slozek a ty pak jeste zazálohoval. Pripadne je mozne udelat zalohu celeho google uctu, vcetne fotek, videi, kalendare ...https://support.google.com/accounts/answer/3024190

Řešení je spousta, jak tady už bylo popsáno, elegantní je POP3 a maily prostě stáhnout do klienta.Ještě mě napadlo je prostě nahrát přes IMAP do jiného mailu. Zkrátka by si ty maily měl jak je máš teď, jen pod jiným účtem.

Jistota je lokální záloha než to mít jen v cloudu. POP3 tu už byl zmíněný, dnes ale POP3 umí ale i smazat emaily ze serveru, takže je dobré, si to ohlídat. Anebo použít IMAP a složky v emailovém klientovi pak přesunout do lokální složky. Popřípadě použit Google Takout. Víc se asi vymyslet nedá.

cituji:"POP3 tu už byl zmíněný, dnes ale POP3 umí ale i smazat emaily ze serveru, takže je dobré, si to ohlídat"A kdy POP3 neumél smazat emaily na serveru a od kdy to podle tebe umí? To snad uměl vždy, ne?

Vzhledem k tomu, že často je slyšet názor, že pokud chci nechat emaily na serveru, tak se používá POP3 a ne IMAP, tak to očividně, není tak známé. Mám pocit, že to kdysi snad bylo, ale je to už dávno, co jsem POP3 používal, takže ruku do ohně, za to nedám.

mno upřesním to. Zatímco IMAP emaily synchronizuje, takže přečtené či smazané z jednoho zařízení se projeví i na ostatních klientech, tak u POP3 (aspoň tak jak jsem ho znal) to nebylo.POP3 často z jednoho zařízení "ukradl" poštu, takže ostatní klienty ji už stáhnout nemohly, ani tam nebyla vidět přes webmail. Výslovně se to muselo nastavit na "ponechat kopii na serveru".Pro zálohu to ale může být výhodné, protože nedojde k synchronizaci a neúmyslnému promazání pošty.

Stahuje POP3 poštu jen z Inboxu anebo i z dalších složek? Pokud jen z inboxu, tak se to moc pro zálohování nehodí, pokud člověk nemá všechny emaily jen ve složce inbox (příchozí pošta).

nevím jak u kterého email poskytovatele. Třeba u Seznam mailu si můžeš pro POP3 přístup zaškrtat i vlastní složky.

1. Zprovoznit si IMAP přístup.2. V mailovém klientovi (Thunderbird) nastavit, aby stahoval všechny přílohy udržoval lokální kopie všeho.3. A je to.Ale je to na houby, mimochodem. Pokud nejste alespoň dolarový milionář, lepší zálohování než Google samotný opravdu (ale opravdu (ale opravdu)) si opravdu dovolit nemůžete.

Utlouk bych z toho vynechal, Microsoft udělá nějaké změny a najednou to nepůjde...Použil bych portable Thunderbird:https://portableapps.com/apps/internet/thunderbird... tam pak taková "záloha" není závislá na verzi Windows a dokonce nezbytně ani Windows nevyžaduje, protože profil s archivem mailů lze přenést i na jiný OS, na kterém Thunderbird funguje.pak můžeš takovou zálohu normálně procházet, otvírat přílohy a třídit emaily do složek apod.Pro potřeby zálohy bych to asi nastavil na POP3 a ohlídal si, že je v nastavení, aby ponechával kopie na serveru.

PST je pro Outlook tak stezejni format, ze urcite pujde otevrit i za dlouhou dobu. Toho bych se fakt nebal.

ale daná verze Utlouku mu už nemusí jet a musel by pak koupit třeba novou, nebo využít nástroj třetích stran...

Thunder bych z toho vynechal, Mozilla udělá nějaké změny a najednou to nepůjde...

za poslednych 15 rokov mozila ziadne zmeny nerobila. MS mal v XPcku outlook express, nasledne nekompatibilny live mail pre w7, ten v 2012 ukoncili a v 8ke neviem co bolo.. a v 10ne mame znovu nekompatibilnu Postu. Takze naozaj sa nebojim toho, ze zmenia thunderbird. S outlookom by som si nebol az taky isty, su tu iste naznaky, ze plna verzia office uz nebude, bude len 365, a to by bol o dost vacsi pruser

Stejně tak můžu argumentovat, že Thunderbird může být ukončen. A víme, že jeho vývoj už dávno není, jako kdysi. U MS je tato šance daleko menší, to je stejně, jako si myslet, že bude ukončen MS Office.Další věcí je, pokud člověk bude chtít přejít z Thunderbird na jiného klienta. Asi ne každý emailový klient, může otevřít mbox. Jasně, emaily se můžou exportovat do eml souborů. Ale stejně tak to jde i u Outlooku.

mně teda přijde dost výhoda mít tu zálohu s "prohlížečem" v portable provedení a zcela legálně ji mít možnost otevřít kdekoliv aniž bych musel řešit nějaké licence na daný SW. Můžeš ji kupříkladu hodit do TC kontejneru a mít ji i někde na cloudu...

Nevím, jestli to pomůže, ale kdysi jsem používal program:MailStoreNějaká verze byla i zdarma.

Pro MS Outlook existuje free plugin "Outlook freeware". Do něj je asi 160 funkcí, mimo jiné 37 pro export/import, hned první se jmenuje "Backup Outlook and Exchange Folders" - nebo projdi popisy a určitě najdeš další pro zálohování a archivaci do eml souborů (ty na rozdíl od outlokového PST přečtou i free klienti).PS: příloha v mailu je neefektivní - soubor se převede na blok textu pomocí BASE64 kódováním (to zvětší soubor průměrně o třetinu)...

Používám program MailStore Home, možná by se ti hodil.